Zamknij

Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za dwie kradzieże w sklepach

13:30, 10.06.2021 | KPP
Skomentuj

Kobieta i mężczyzna odpowiedzą za dwie kradzieże w sklepach. Oboje wpadli na gorącym uczynku w Pakości. W zatrzymaniu kobiety brał udział policjant z miejscowego komisariatu, który robił właśnie w tym samym sklepie zakupy.

Wczoraj (9.06.21) na terenie jednego ze sklepów w Pakości, pow. inowrocławski, był asp. szt. Rafał Nieznalski, który właśnie skończył służbę. Zarówno jego uwagę, jak i personelu zwróciła przebywająca tam kobieta. Istniało podejrzenie, że mogła ona coś ukraść. Gdy odeszła od kasy została przez policjanta zatrzymana do kontroli. Jak się okazało w torbie miała kosmetyki, które ukradła w tym sklepie. Sprawdzono więc monitoring. Kamery zarejestrowały  kradzież oraz to, że kobieta nie była sama. Towarzyszył jej mężczyzna, który także ukradł towar, ale zdążył opuścić sklep.

Asp. szt. Rafał Nieznalski powiadomił o sytuacji policjantów z miejscowego komisariatu i wspólnie rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Po chwili, w rejonie sklepu funkcjonariusze zauważyli zaparkowany samochód marki Mitsubishi, a w nim mężczyznę. Odpowiadał on rysopisowi sprawcy zarejestrowanemu na nagraniu.

Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli skradzione artykuły drogeryjne, ale także odzież z metkami jednego z inowrocławskich sklepów. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci zajęli się ustaleniem, czy odzież ta również pochodzi z kradzieży. Bardzo szybko to potwierdzili.

28-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu bydgoskiego, jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty, że wspólnie i w porozumieniu okradli dwa sklepy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[ZT]1576[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%