Zamknij

Internauta: Jezioro Pakoskie w Janikowie z najniższym poziomem wody od spiętrzenia w 1975 roku [VIDEO]

20:30, 04.11.2019 | r.d.
Skomentuj
REKLAMA

 

Nasz region nie ma łatwego zadania jeśli chodzi o gospodarkę wodną. Niski poziom wody jest zwłaszcza widoczny w jeziorach Gopło i jeziorze Pakoskim. Informacje na temat niskiego poziomu wody w Janikowie podał jeden z internautów.

- Wrzucam to amatorskie nagranie, wykonane podczas niedzielnego spaceru w celu upamiętnienia najniższego poziomu wody od czasu spiętrzenia w 1975 roku wód  jezior: Pakoskiego Północnego, Południowego oraz leżącego od nich w odległości około 2,3 km na południe, Jeziora Bronisławskiego - czytamy w opisie filmu.

Opublikowany w sieci film przedstawia półwysep znajdujący się za mostem od strony Kołudy Małej. Jak podaje internauta w dawnych czasach funkcjonowała tutaj przystań klubu żeglarskiego.

- Widać tu bardzo dużo pozostałości po różnych budynkach, zatoczkach dla łódek czy pomostach, które zostały niegdyś zalane. Mimo bycia przez kilkadziesiąt lat pod wodą, paliki czy fundamenty zachowały się dość dobrze i robi wrażenie, gdy zestawi się dzisiejszy obraz ze zdjęciami przed zalaniem, które znajdują się w linku poniżej - relacjonuje internauta.

[WIDEO]36[/WIDEO]

(r.d.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CiapekCiapek

2 0

Historia tego jeziora jest piękna i ważna ale ja pragnę zwrócić uwagę na obraz plaż naszego jeziora po opadnięciu wody. Ilość śmieci poraża ! Może włodaże miasta pomyśleliby o akcji sprzątania brzegów jeziora- jedyna okazja !?? 21:09, 05.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz