Zamknij

Kołodziejewo: sprofanowana pasyjka poświęcona [FOTO]

19:29, 09.05.2022 | Archidiecezja.pl
Skomentuj
REKLAMA

Sprofanowana przed 70 laty pasyjka z krzyża przydrożnego parafii pw. św. Józefa w Kołodziejewie została uroczyście poświęcona. Odsłonięto również tablicę upamiętniającą to wydarzenie, które odbyło się 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski pod przewodnictwem proboszcza ks. Adama Walendowskiego.

Pasyjka pochodzi z przydrożnego krzyża, który stał przy gospodarstwie państwa Ossowskich w miejscowości Pałuczyna w granicach parafii w Kołodziejewie. 23 grudnia 1951 roku w czasie polowania jeden z myśliwych – funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa, oddał kilka strzałów w kierunku krzyża, mierząc do wizerunku Chrystusa. Pasyjka została uszkodzona.

[FOTORELACJA]188[/FOTORELACJA]

Funkcjonariusz odstrzelił m.in. ramię Jezusa i pokaleczył Jego ciało kulami, które to ślady zachowano do dziś. Pasyjkę przechowała rodzina Ossowskich. Teraz, zawieszona ponownie na krzyżu, została uroczyście wprowadzona, poświęcona i umieszczona w parafialnej świątyni. Mszy św. przewodniczył i poświęcenia pasyjki dokonał w uroczystość NMP Królowej Polski i narodowe święto 3 Maja proboszcz ks. Adam Walendowski.

Krzyż wniesiono w asyście strażaków OSP Kołodziejewo i Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponownie wniesione zostały także przez harcerzy relikwie św. ojca Pio, które wróciły na wcześniejsze miejsce po rewitalizacji nawy bocznej. Odsłoniona została także tablica upamiętniająca wydarzenie.

fot. Parafia św. Józefa w Kołodziejewie

[ZT]2903[/ZT]

[ZT]2899[/ZT]

[ZT]2893[/ZT]

(Archidiecezja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%