Zamknij

W domu seniora w Janikowie odbyło się ważne spotkanie [ZDJĘCIA]

19:28, 17.07.2020 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

O potencjalnych i tych realnych zagrożeniach mówiły seniorom policjantki. Wizyta i spotkanie odbyło się w Dziennym Domu „Senior +” w Janikowie.

Wczoraj (16.07) w janikowskim domu seniora policjantki w Inowrocławia asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska przeprowadziły zajęcia edukacyjne.

Prewencja przyda się każdemu. Dlatego policjantki omówimy zagadnienia związane z ogólnym bezpieczeństwem seniora. Istotnym tematem był ruch drogowy, bo każdy jest jego uczestnikiem.

Policjantki przypomniały podstawowe przepisy związane z prawidłowym przekraczaniem jezdni, korzystaniem z sygnalizatora świetlnego. Informacje dotyczyły też poruszania się rowerami.Była również mowa o oszustwach i metodach działania przestępców, którzy podszywają się pod członków rodziny, nawet policjantów. Nie brakowało licznych negatywnych i pozytywnych przykładów jak ustrzec się od tego typu zagrożeń.

Policjantki także przestrzegały seniorów, aby nie wierzyli w różne oferty sprzedaży specyfików, które chronią lub leczą koronawirusa. Oszuści także wykorzystują bowiem dla swoich celów taką sytuację.

Kolejne zagadnienie związane było z wybieraniem się na zakupy i kradzieżami podczas nich. Policjantki radziły, by zabierać na zakupy kwotę gotówki, którą faktycznie zamierzamy wydać. Nie  zabieramy zatem całej emerytury czy renty. Ponadto apelowały, aby podczas pobytu na targowiskach, giełdach handlowych zwracać uwagę na swoje mienie i czujnym okiem objąć swoją torebkę. Spotkanie obfitowało również w liczne pytania od seniorów.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz