Zamknij

W jaki sposób gry pamięciowe wpływają na rozwój dziecka?

10.23, 21.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 10.23, 21.11.2022

Gra pamięciowa to najlepsza zabawka, jaką możesz sprawić swojemu dziecku. Wyostrza pamięć i percepcję wzrokową, uczy o wygrywaniu i przegrywaniu oraz o tym, co to znaczy przestrzegać zasad i kierować się własnymi instynktami. Gry pamięciowe przetestują zdolność Twojego dziecka do rozpoznawania ikon, kształtów i kolorów, a następnie zapamiętywania ich pozycji i dobierania kart w pary. Jednak najważniejszą zaletą gier pamięciowych jest zapewnianie dzieciom przyjemnej formy nauki języka angielskiego.

Czego uczą gry pamięciowe?

Poza słownictwem i gramatyką angielską, gry REGIPIO uczą dzieci trudniejszych umiejętności, takich jak kontrola emocjonalna. Kiedy pozwalamy dziecku wygrywać za każdym razem, w żaden sposób nie przedstawiamy mu pojęcia porażki. Powinniśmy stopniowo przyzwyczajać dzieci do uczucia smutku i rozczarowania – w odpowiedniej proporcji do szczęścia. W ten sposób maluch uczy się panować nad swoimi emocjami, a taka umiejętność przyda się, zwłaszcza gdy w późniejszym życiu zacznie rywalizować z innymi dziećmi.

Poznawanie i przestrzeganie zasad

Granie w gry to dla dzieci świetny sposób na poznanie zasad w zabawnym, swobodnym otoczeniu. Zasady, takie jak czekanie na swoją kolej, mówienie prawdy o tym, które karty trzymasz lub przesuwanie pionków we właściwym kierunku, pomagają wprowadzić dzieci w koncepcję zasad, ale w zabawny i nieformalny sposób.

Nawet proste gry, takie jak gry pamięciowe, wymagają od dziecka samodzielnego podejmowania decyzji. „Czy powinienem wybrać tę kartę czy inną?” W tym procesie Twoje dziecko uczy się rozumieć, rozpoznawać wzorce logiczne i ufać swoim przeczuciom. Zapamiętywanie tłumaczeń z języka polskiego na angielski jest tylko dodatkową korzyścią dla najmłodszych.

Powtarzanie pomaga długotrwale ćwiczyć pamięć

Ponieważ zakres uwagi i potrzeby dzieci zmieniają się wraz z wiekiem, ważne jest, aby wybrać gry odpowiednie do ich wieku. Niektóre gry pamięciowe wymagają wskazówek dorosłych w zakresie manipulacji przedmiotami, podczas gdy inne podtrzymują ekscytację, jeśli gra się z przyjacielem. Innymi słowy, dobrze jest wybrać grę, która odpowiada umiejętnościom poznawczym i społecznym w określonym wieku dziecka oraz pomaga im przyswajać wiedzę z zakresu języka angielskiego.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%