Zamknij

Mieszkanie w bloku czy domek na wsi? - poznaj wady i zalety każdego z rozwiązań

16:59, 30.03.2021 | materiał sponsorowany

Piękny, wygodny dom na dużej działce, z ogromnym ogrodem i hamakiem zawieszonym pomiędzy drzewami? A może raczej nowoczesne mieszkanie z pięknym widokiem, na najwyższym piętrze w nowoczesnym wieżowcu w centrum miasta? Gdyby przeprowadzić ankietę zadając w niej tytułowe pytanie, z całą pewnością zdania byłyby podzielone. Każda z opcji ma niewątpliwie szereg zalet i wad.

Dom na wsi

Do niewątpliwych atutów takiej lokalizacji miejsca zamieszkania należy dużo większa, własna przestrzeń, którą możemy dowolnie zaaranżować. Nie musimy martwić się o miejsce do pracy, wypoczynku, wyjścia na spacer czy...o miejsce parkingowe. Dużym plusem jest też brak sąsiadów za ścianą, warzywa i owoce na wyciągniecie ręki z własnego ogródka, czy wreszcie ...dużo łatwiejsze i trwalsze więzi między ludźmi. 

Oczywiście życie na wsi wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Dojazdy do pracy, szkoły, czy dużej galerii handlowej mogą okazać się mocno uciążliwe. Na naszych barkach spoczywa również konieczność dbania o dom i całą posesję, na której się znajduje. Podobnie wszystkie prace związane ze sprzątaniem czy modernizacją i naprawą -w domu zawsze znajdzie się coś do zrobienia. Jeżeli należysz do grona majsterkowiczów - nie powinieneś narzekać. 

Mieszkanie w bloku

Dla wszystkich, którzy cenią dostępność i bliskość miejsca pracy, sklepów, kin, teatrów – idealnym rozwiązaniem będzie zakup mieszkania w bloku. Jeżeli należysz do grona bardzo rozrywkowych osób, a dodatkowo chcesz rozwijać swoje pasje – w mieście wszystkie Twoje potrzeby będą w pełni zaspokojone. Mieszkanie w mieście może też okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich młodych małżeństw z małymi dziećmi. Przychodnie, żłobki czy przedszkola – cała ta infrastruktura jest w każdym mieście bardzo rozbudowana i ogólnodostępna. Także koszty utrzymania mieszkania są znacznie niższe, aniżeli w przypadku domu na wsi. Większość prac remontowych w ogólnodostępnych częściach użytkowych jest wykonywana przez spółdzielnię. Zaoszczędzony w ten sposób czas możesz poświecić na realizację swoich pasji lub...relaks przed telewizorem. Nie chcesz lub nie możesz korzystać z usług telewizji kablowej? Żaden problem -zdecyduj się na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej lub telewizji satelitarnej. Wystarczy tuner i dobrej jakości antena. Minusy bycia „mieszczuchem”? Z pewnością będziesz musiał zrezygnować przynajmniej po części z prywatności. Warto byłoby też zaprzyjaźnić się z wszechobecnym hałasem, korkami w drodze do pracy czy ograniczonym dostępem do zdrowej żywności. Aczkolwiek w korkach Panowie znajdą czas na golenie.

Podsumowanie

Reasumując, życie na wsi jest spokojniejsze, zapewnia większą przestrzeń i swobodę. Równocześnie wymagać będzie od Ciebie większego zaangażowania, wysiłku włożonego w pielęgnację domu i jego otoczenia oraz poniesienia dodatkowych kosztów na jego utrzymanie. 

Z drugiej strony miasto oferuje Ci szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu, dostęp do różnych form rozrywki, a także sklepów, czy from kształcenia. Po drugiej stronie rachunku zysków i strat stoi generowany przez samochody hałas, zanieczyszczenie środowiska i ... sąsiedzi za każdą ścianą. Wybór należy tylko do Ciebie.

[ZT]850[/ZT]

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%