Zamknij

Zima zaskoczyła drogowców i kierowców

10:55, 24.01.2019 | M.P./materiał reklamowy
Skomentuj

 

Mimo, iż w kalendarzu już od dawna zagościły zimowe miesiące, to nagłe duże opady śniegu zawsze potrafią zaskoczyć część kierowców.

Najczęstszy problem dotyczy oczywiście problemów z przyczepnością słabych i zużytych opon zimowych. Jednak w zimne i śnieżne dni pojawiają się też inne problemy. O czym warto pamiętać w chłodne, zimowe dni?

Z całą pewnością dobre przygotowanie auta do zimy wiąże się z zakupem odpowiednich opon. Mowa tu o popularnych zimówkach. Pamiętaj także o tym, że gdy korzystasz już od kilku lat z takich opon to koniecznie należy przed zimą sprawdzić stan bieżnika. Mimo, iż graniczne, zgodne z prawem minimum to w wielu krajach zaledwie 1,6mm, musisz mieć świadomość, iż opona posiadająca już mniej niż 4mm wysokości bieżnika na nic się nie zda w śnieżne dni.

Jeśli chcesz być też pewniejszym, że poradzisz sobie w każdych warunkach nie kupuj opon wielosezonowych. Takie są dobrą opcja jeśli nie będziesz jeździł po drogach utrzymywanych na biało.

Kolejną zmorą kierowców w zimowe dni jest akumulator i jego sprawność. Niestety jeśli masz już swoją baterię od wielu lat w samochodzie koniecznie sprawdź jej sprawność w specjalistycznym warsztacie lub po prostu wymień kupując w atrakcyjnej cenie na www.Czesciauto24.pl. Pamiętaj też o wyłączeniu w mroźne dni podczas rozruchu wszelkich zbędnych odbiorników prądu jak podgrzewanie foteli, szyb, radio czy nawiewy. Lepiej uruchomić silnik, a później włączyć pozostałe funkcje samochodu.

Warto także zadbać i kilka drobnych, ale jakże przydatnych akcesoriów. Bez wątpienia przyda się zmiotka do śniegu, odmrażacz do szyb czy też odmrażacz do zamarzniętych zamków. Jeśli natomiast parkujesz pod gołym niebem, warto przednią szybę przykryć specjalną folią, zdecydowanie ułatwi Ci to punktualny dojazd do pracy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz