Zamknij

Prezent urodzinowy dla seniora – inspiracje

14:53, 30.07.2019 | artykuł partnera
Skomentuj

Nawet jeśli bardzo dobrze znamy osobę obdarowywaną, zawsze istnieje ryzyko nietrafionego podarunku. Najtrudniej wybrać coś dla osoby, z którą dzieli nas spora różnica pokoleń. Dlatego przychodzimy z pomocą na prezent urodzinowy dla seniora. Prezentujemy kilka pomysłów, wśród których z pewnością znajdziesz odpowiedni podarunek dla bliskiej Ci osoby.

Artykuły religijne

Jeśli bliska Ci osoba jest wierząca, koniecznie zdecyduj się na prezent związany z wyznawaną przez nią religią. Dzięki temu podkreślisz, że wiara tej osoby jest dla Ciebie istotna i nie bagatelizujesz jej. A artykułów religijnych jest bardzo wiele. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na coś praktycznego, np. różaniec czy modlitewnik. Istnieje też szeroka gama produktów ozdobnych i dekoracyjnych takich jak figurki Legacy of Love czy ceramika Centro Ave. Są to ręcznie robione, a zatem unikalne prezenty, które z pewnością spodobają się każdemu. Te przepiękne figurki i wiele innych artykułów znajdziesz na https://www.holyart.pl .

Wspólnie spędzony dzień

Jednym z największych darów, jakie możemy ofiarować bliskiej osobie, zwłaszcza takiej w podeszłym wieku jest wspólnie spędzony czas. Dobrym pomysłem będzie więc zaplanowanie wspólnej krótkiej wycieczki bądź kilku atrakcji w dniu urodzin. Pamiętaj, że masz do czynienia z osobą starszą, więc zadbaj o jej komfort i nie narażaj na pogorszenie zdrowia. Niech rozrywka będzie bezpieczna. Możecie wybrać się na koncert, do muzeum czy na film. Wszystko zależy od tego, co bliska Ci osoba preferuje robić w wolnym czasie. Ciekawą opcją może być weekendowy wyjazd do spa. Koniecznie zadbaj o dobrą oprawę kulinarną z ulubionymi daniami seniora. Nie zapomnij o upamiętnieniu tego dnia na zdjęciach bądź innych elementach pamiątkowych.

Spersonalizowane prezenty

Ostatnio króluje moda na spersonalizowane prezenty. Niekiedy wychodzą z tego bardzo zabawne kombinacje i pomysł nie zawsze jest trafiony i straszy na półce, aż nabierzemy odwagi, żeby się go pozbyć. A przecież personalizacja i grawerunki to wspaniały sposób na dobry prezent. Trzeba się jednak wykazać sprytem. Przede wszystkim skup się na prezentach użytecznych. Czymś, co senior z pewnością będzie używał na co dzień. Skórzany notes z imieniem jest dobrym przykładem. Dzięki temu, w przypadku zgubienia z łatwością będzie można go rozpoznać. Po drugie, pamiętaj, aby prezent był odpowiedni dla obdarowanego. Najpiękniejsza biżuteria z grawerunkiem od serca nie jest dobrym prezentem dla osoby, która nigdy nie nosi świecidełek.

Dla najstarszych osób radzimy zrezygnować z pomysłów związanych z kupnem gadżetów elektronicznych. Osoby niezajmujące się nimi na co dzień mogą czuć się przytłoczone i najpewniej nie będą czuły potrzeby korzystania z nich.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz