Zamknij

Jak zoptymalizować stronę www pod kątem SEO i czemu nie warto robić tego samemu?

21:05, 19.09.2019 | mp
Skomentuj

Optymalizacja przeprowadzona zgodnie z wytycznymi Google jest podstawą dla pozycjonowania, gwarantującego stronie wysoką pozycję. Lecz poprawne przygotowanie witryny pod SEO nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Obejmuje ono szereg działań, w tym wewnątrz kodu źródłowego i struktury strony. Czy bez fachowego przygotowania będziemy w stanie samodzielnie zoptymalizować swój sklep lub firmową domenę? Na to pytanie odpowiadamy poniżej. Sprawdź, co udało nam się ustalić!

Wyższe pozycje są w zasięgu Twoich rąk! Zadziałaj na stronie, wdrażając optymalizację

Tak, to nie żart: optymalizacja SEO jest możliwa do przeprowadzenia na własną rękę, bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z poradników i szkoleń dostępnych w internecie, również bezpłatnie. Wskazówki mogą dotyczyć poprawnego formatowania treści, zamieszczania meta-znaczników (m.in. description, title, keywords) oraz odpowiedniego oznaczania grafik. Dla niektórych nie będzie to trudne, ale innych równoznaczne z czarną magią – optymalizacja nie jest tak wymagająca, jak samo pozycjonowanie, jednak trzeba przeprowadzić ją zgodnie z wytycznymi. W przeciwnym wypadku strona nie podskoczy w rankingu, pozostając bezwartościową dla robotów wyszukiwarek.

Czy aby na pewno optymalizacja do zadanie dla Ciebie? Może lepiej nie ryzykować?

Eliminowanie błędów, instalowanie wtyczek, ustawienia rozszerzeń: oto, co nas czeka, jeśli zdecydujemy się samodzielnie optymalizować swoją stronę. Chcąc rozpocząć działania w zakresie optymalizacji własnej witryny trzeba być świadomym, że wiąże się z tym wyczerpująca praca techniczna – zarówno w obrębie struktury i kodu źródłowego. Należy zaznaczyć, że nie jest to obszar, w którym każdy się odnajdzie. Nawet najmniejszy błąd może skutkować osłabieniem kondycji strony. Jeśli działania nie będą oparte na rzetelnym audycie, który wykaże elementy wymagające modyfikacji, możemy się pomylić, co będzie miało poważne konsekwencje. Całe szczęście, że na rynku działają agencje interaktywne oferujące pomoc w zakresie optymalizacji. 

Firma AFTERWEB  zrzesza specjalistów w branży, którzy z zaangażowaniem dostosowują pod kątem SEO strony swoich klientów. Dysponując ich wsparciem można być pewnym, że optymalizacja przyniesie korzyści. Jeżeli więc obawiamy się, że nasza ingerencja w kod źródłowy zaowocuje błędami, nie warto się jej podejmować. Czasem lepiej pozwolić, aby zajęli się tym przeszkoleni specjaliści. Wówczas efekty pojawią się szybciej, a my nie będziemy ryzykować nałożeniem filtra przez Google, a tym samym utratą cennej pozycji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz