Zamknij

Planujesz usunąć swój tatuaż? Wybierz zabieg laserowy i zobacz, na co musisz się przygotować

08:31, 19.11.2019 | MP
Skomentuj

Jeszcze kilka lat temu tatuaże uważane były za efekt młodzieńczej fantazji lub za pamiątkę pobytu w więzieniu. W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować diametralną zmianę podejścia do tatuowania. Taka modyfikacja jest doskonałym sposobem na wyrażenie swojej osobowości, a część dziar wykonywanych przez najbardziej doświadczonych artystów uznawana jest za dzieła sztuki. Mimo to, niektóre osoby decydują się na usunięcie tatuażu. Pragniesz zdobyć więcej informacji na ten temat? Proszę bardzo. W tym artykule zaspokoimy Twoją ciekawość!

Co trzeba wiedzieć o usuwaniu tatuażu? Podpowiadamy, ile trwa tego typu zabieg

Już na samym początku warto podkreślić, że usuwanie tatuażu nie jest jednorazowym zabiegiem. Aby trwale pozbyć się ze swojej skóry wcześniej wykonanej modyfikacji, należy przyjść do studia lub do kliniki nawet kilka razy i to w dość pokaźnych odstępach czasu. Doświadczeni specjaliści szacują, że najbezpieczniejsze dla zdrowia są przerwy pomiędzy zabiegami wynoszące minimum pięć tygodni. Długość całego cyklu oraz pojedynczej sesji laserowego usuwania tatuażu zależna jest od wielkości niechcianej dziary. Przeważnie pozbywamy się drobnych modyfikacji, które przez większość osób nazywane są błędami młodości. Nie bez znaczenia pozostaje także kolor pigmentu. Zdecydowanie łatwiejszy do usunięcia jest czarny tusz, a ostatnim czynnikiem wpływającym na długość zabiegów jest staż tatuażu. W tym wypadku czas działa na jego niekorzyść.

Zabieg usuwania tatuażu od kulis. Zobacz, w jaki sposób laser walczy z pigmentem

Laserowe usuwanie niechcianego tatuażu uważane jest za najskuteczniejszy sposób walki z nietrafionymi wzorami lub hasłami na skórze człowieka. Wysoką skuteczność zabiegu gwarantuje wiązka lasera, która kumuluje się w miejscu zabarwionym przez pigment. Silne promieniowanie rozbija tusz na mniejsze cząsteczki, a dodatkowy impuls rozrywa otorbienia i przyczynia się do powstania stanu zapalnego. W ten sposób uruchamiany jest układ odpornościowy człowieka, który angażuje makrofagi i w sposób naturalny eliminuje cząsteczki barwnika z organizmu.

Laserowe usuwanie tatuażu a ból, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują?

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno nie jest to przyjemne uczucie, jednak taki zabieg każdy będzie odczuwał nieco inaczej. Żadnej wątpliwości nie ulega natomiast fakt, że ból jest znośny i w większości przypadków nie wymaga stosowania znieczulenia. Zwłaszcza, gdy usunięcie niechcianego tatuażu odbywa się przy użyciu nowoczesnego sprzętu laserowego. Takim w swoim salonie dysponuje profesjonalne Studio Tatuażu Juniorink. Warto także dodać, że trwałe usuwanie tatuażu powierzone ekspertom nie pozostawia na skórze żadnych blizn.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz