Zamknij

Ty również możesz mieć piękne i jędrne usta. Jak uzyskać taki efekt?

15:42, 23.02.2020 | MP

Niejedna z nas chciałaby poprawić pewne szczegóły w swoim wyglądzie. Kobiety najczęściej wspominają o ustach: pragną, by były one pełniejsze i bardziej wydatne, podkreślające młody wygląd cery. Często chęć poprawy ust zgłaszają panie w średnim wieku, których usta powoli tracą dawne kontury i barwę, ale do gabinetów medycyny estetycznej przychodzą również bardzo młode dziewczyny. One z kolei oczekują skorygowania ust z powodu ich asymetrii albo zbyt małej dolnej lub górnej wargi. Niezależnie od tego, który z podanych efektów chcesz osiągnąć, pomoże Ci w tym profesjonalny zabieg powiększania ust.

Nie bój się gabinetu medycyny estetycznej. Tam zrealizujesz marzenie

Liczba osób, które decydują się na zabieg powiększania ust, rośnie z roku na rok. Jeszcze do niedawna wiele kobiet wzbraniało się przed korzystaniem z dokonań medycyny estetycznej, obawiając się niechcianych konsekwencji wizualnych i zdrowotnych. Współczesne osiągnięcia w tym wymiarze pozwalają jednak twierdzić, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Wystarczy wybrać profesjonalny gabinet – przykładem może tutaj być krakowski Dermedik.

Renomowane miejsce oraz personel z bogatym, długoletnim doświadczeniem dają pewność, że zabieg powiększania ust zakończy się spektakularnym sukcesem. A na czym on polega? Za pomocą specjalnej strzykawki wprowadza się w usta kwas hialuronowy, który ma zwiększyć ich objętość. I chociaż wciąż jest jeszcze najpopularniejszą substancją wykorzystywaną w tego typu zabiegach, to coraz częściej rolę wypełniacza pełni tkanka tłuszczowa pacjenta.

Ciekawostki medycyny, czyli w jaki sposób powiększa się dziś usta

Medycyna estetyczna zna wiele substancji używanych do wypełnienia ust, ale zdecydowana większość z nich opiera się na kwasie hialuronowym. Powód jego zastosowania jest prosty: kwas ten występuje naturalnie również w skórze, a więc organizm łatwo go toleruje i zmniejsza się ryzyko zaistnienia skutków ubocznych. Dlatego jest powszechnie używany: medycyna estetyczna w Krakowie, innych dużych miastach i mniejszych miejscowościach polega w dużej mierze właśnie na nim. Do zalet wspomnianego kwasu należy przewidywalność rezultatów, a także brak konieczności stosowania testów skórnych albo innych zabiegów. Samo powiększanie ust trwa stosunkowo krótko i umożliwia normalną, codzienną aktywność. Efekty wykonanego zabiegu utrzymują się od 4 do nawet 12 miesięcy.

Innym sposobem na skuteczne powiększanie ust jest przeszczep tkanki tłuszczowej. Pobiera się ją z okolicy, gdzie występuje jej nadmiar (w znieczuleniu miejscowym), następnie oczyszcza i sterylny tłuszcz wstrzykuje w usta. Jak pokazuje doświadczenie salonów medycyny estetycznej, tej metody nie trzeba się obawiać. Specjalistyczne sposoby oczyszczania i zastosowanie własnej tkanki pacjenta sprawiają, że zabieg jest bardziej skuteczny, sterylny i wydajny. Zanim jednak wybierzesz swój wypełniacz do ust, warto skonsultować swoje oczekiwania z ekspertem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop