Zamknij

W poniedziałek obradować będą radni województwa kujawsko-pomorskiego

09.38, 24.10.2021 MP, fot Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Aktualizacja: 09.38, 24.10.2021
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy poniedziałek (25 października) odbędzie się XXXVII sesja sejmiku województwa. Radni wysłuchają m.in. sprawozdania z realizacji prac nad Audytem krajobrazowym dla województwa kujawsko-pomorskiego i informacji na temat wdrażania segmentu rewitalizacyjnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014–2020. Spodziewane jest przyjęcie stanowiska o przystąpieniu do Deklaracji Weneckiej, której sygnatariuszami są (w liczbie 200) samorządy miejskie i regionalne na całym świecie, respektujące zasadę zrównoważonego rozwoju w dziedzinie szeroko rozumianej polityki społecznej i prorodzinnej.

- Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, w uznaniu naszych osiągnięć w dziedzinie włączenia społecznego osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem, został zaproszony do współpracy w ramach Deklaracji Weneckiej – mówił dziennikarzom w miniony wtorek marszałek Piotr Całbecki, który najprawdopodobniej złoży podpis pod dokumentem w przerwie poniedziałkowej sesji w obecności naszego gościa z Hiszpanii Ignacia Sociasa. Pan Socias jest dyrektorem w Międzynarodowej Federacji Rozwoju Rodziny, która koordynuje wysiłki sygnatariuszy i współpracuje na tym polu z Organizacją Narodów Zjednoczonych.

[ZT]2052[/ZT]

 Zostanie również przedstawiona informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2020/2021 w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. To 13 placówek w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Ciechocinku. Miniony rok szkolny, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem, był wyjątkowy dla wszystkich szkół w Polsce. Konieczność wprowadzenia nauczania hybrydowego i zdalnego nie ominęła też placówek oświatowych prowadzonych przez samorząd województwa, co ze względu na specyficzny charakter naszych ośrodków było jeszcze większym wyzwaniem niż w innych placówkach oświatowych.

[ZT]2046[/ZT]

Kolejnym tematem sesji będzie przyjęcie stanowisk w sprawie ważnych rocznic i postaci, które jeszcze w tym roku i w roku 2022 chcemy w naszym regionie w sposób szczególny upamiętnić. Pierwsze z nich dotyczy uczczenia błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego. W tym roku przypadają 40. rocznica śmierci i 120. rocznica urodzin Prymasa Tysiąclecia. Drugie stanowisko dotyczy ustanowienia roku 2022 w województwie kujawsko-pomorskim Rokiem Poli Negri, w związku z przypadającą w przyszłym roku 125. rocznicą urodzin tej wielkiej hollywoodzkiej gwiazdy kina niemego rodem z Lipna na Ziemi Dobrzyńskiej.

[ZT]2050[/ZT]

Sejmikowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowała projekt stanowiska w sprawie drastycznego wzrostu cen nawozów azotowych i wieloskładnikowych oraz wstrzymania ich dostaw na rynek. Radni województwa są zaniepokojeni sytuacją na rynku nawozów sztucznych, która niekorzystnie wpływa na rolnictwo, będące jednym z głównych sektorów gospodarki naszego regionu.

(MP, fot Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%