Zamknij

Magdalena Łośko: PO będzie wsłuchiwać się w głos młodego pokolenia

19.23, 13.12.2021 . Aktualizacja: 19.27, 13.12.2021
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę 11 grudnia odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Krajowej PO. Tematem posiedzenia, które prowadził Przewodniczący Donald Tusk były sprawy bieżącej polityki. W trakcie posiedzenie Rady Krajowej PO wybrano nowych Wiceprzewodniczących ugrupowania, a parlamentarzyści PO przedstawili pomysły programowe Platformy Obywatelskiej, które staną się elementem PlanuDziałania.

Donald Tusk zapowiedział, że PO zaangażuje się w kontrolę najbliższych wyborów parlamentarnych w 2023 r. - dzięki obecności przedstawicieli PO w każdej komisji wyborczej w całym kraju w roli członków komisji lub mężów zaufania powstanie system dzięki któremu w ciągu kilku godzin od zakończenia głosowania – znane będą wyniku wyborcze w skali całego kraju.

W trakcie posiedzenia wybrano nowych Wiceprzewodniczących PO. Wśród wybranych są: Małgorzata Kidawa-Błońska, Dorota Niedziela, Izabela Leszczyna, Marzena Okła-Drewnowicz, Cezary Tomczyk, Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.

W trakcie posiedzenia Rady Krajowej PO głos zabrała m.in. Poseł Magdalena Łośko reprezentująca region Kujawsko-Pomorski. W swoim wystąpieniu podniosła sprawy klimatu i ekologii, a zwłaszcza: konieczność zajęcia się problemem tzw. bomb ekologicznych, wprowadzanie ułatwień w procesie recyklingu, kwestię zakazu importu odpadów, wprowadzenie zmian w zakresie edukacji o klimacie i ekologii. Poseł Magdalena Łośko podkreśliła rolę młodzieży w tym zakresie cyt. „Młodzież chce, aby wsłuchano się w ich głos, aby wzięto ich propozycje poważnie pod rozwagę, aby korzystano z ich innowacyjnych pomysłów! To właśnie 16-latkowie z Polski (Paulina Frątczak i Adrian Grzonka) udowodnili, ze utylizacja tworzyw sztucznych jest możliwa-opracowali system utylizacji plastiku i zostali nagrodzeni w międzynarodowym konkursie innowacyjności! Platforma Obywatelska będzie wsłuchiwać się w głos młodego pokolenia, które działa w myśl zasady "myśl globalnie, działaj lokalnie"! Klimat i ekologia to sfera ważna dla młodego pokolenia, które właśnie w ten sposób rozumie nowoczesny patriotyzm!” - podkreśliła Poseł M. Łośko, zwracając jednocześnie uwagę, że „młodzi ludzie akceptują tylko jeden rodzaj sortowania - sortowanie śmieci i odpadów, a nie ludzi...”

[ZT]2276[/ZT]

[ZT]2270[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%