Zamknij

Wojewoda unieważnił uchwałę w sprawie w powiecie inowrocławskim. Radni nie stracą

15.40, 05.01.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec listopada Rada Powiatu w Inowrocławiu podniosła uposażenie starosty Wiesławy Pawłowskiej oraz swoje diety radnych.

O ile podniesienie wynagrodzenia starosty to wymóg ustawowy, to diet radni nie musieli podwyższać, ale poszli na bogato bo według tej uchwały zarabiają znacznie więcej niż chociażby radni Rady Miasta Bydgoszczy, zarządzający ponad 2 mld budżetem. Treść tamtej uchwały skorygował jednak wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W przestrzeni medialnej, w tym także na portalu TVP Info pojawiła się informacja, że wojewoda uchylił całkowicie podwyżki diet. Jest to jednak dezinformowanie odbiorców, bowiem wojewoda unieważnił jedynie część uchwały. Dokładniej chodzi o zapisy, które zapewniają radnemu przynajmniej 25% wartości diety nawet gdyby w ogóle nie brał udziału w obradach oraz pełną dietę w przypadku choroby wymagającej leczenia w szpitalu.

Zdaniem wojewody są to zapisy niezgodne z prawem. Wojewoda przytacza orzecznictwo sądów wskazujące, że dieta radnego to zwrot kosztów z tytułu pełnienia mandatu, a nie wynagrodzenie z tytułu bycia radnym.

[ZT]2363[/ZT]

[ZT]2366[/ZT]

[ZT]2357[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%