Zamknij

Polityczne układanki bardzo widoczne. Wiemy kto wystartuje w naszym okręgu wyborczym

17:39, 31.07.2019 | R.D.
REKLAMA
SkomentujNasz partnerski portal mojakruszwica.pl na bieżąco podaje informacje dotyczące kandydatów do tegorocznych wyborów parlamentarnych. Kto będzie reprezentować nasz region?

Ugrupowania, które zamierzają powalczyć w tegorocznych wyborach, powoli odsłaniają swoje wyborcze karty.  Polskie Stronnictwo Ludowe poinformowało, że kandydatem na początku listy będzie dotychczasowy wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Wysoką pozycją na liście będzie też żona Eugeniusza Kłopotka, który wystartuje do sejmu w sąsiadującym z nami województwie pomorskim.

Wszystko wskazuje na to, że listę SLD otworzy Wanda Nowicka, reprezentująca Wiosnę Biedronia. Była wicemarszałek sejmu może liczyć na poparcie zwłaszcza w okręgu bydgoskim, który uznawany jest za lewicowy. Lista SLD do wyborów pójdzie jednak osłabiona. Z szefowania wojewódzkich struktur partyjnych zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz.

Dziś swoje wyborcze karty odsłoniła Platforma Obywatelska. Na czele listy do sejmu stanie Krzysztof Brejza. Oficjalna informacja w tej sprawie pojawiła się wczoraj (30.07). W walce o mandat posła w czołówce listy, pojawi się także poseł Paweł Olszewski oraz posłanka Iwona Kozłowska. Odsłonięcie listy KO do sejmu przynosi też informacje na temat byłego szefa struktur wojewódzkich SLD. Ireneusz Nitkiewicz znajdzie się na czwartym miejscu, zaś pierwszą piątkę zamknie bydgoska radna Elżbieta Rusielewicz. Szósty będzie Michał Stasiński.

Tymczasem wciąż nie wiemy kto wystartuje na senatora w naszym okręgu z ramienia partii rządzącej. O ile wczoraj (30.07) poznaliśmy kandydata PO w naszym okręgu (Magdalena Łośko) o tyle typowany przez regionalne media Mikołaj Bogdanowicz odmawia komentarza w tej sprawie, tłumacząc się konieczności potwierdzenia tej decyzji przez władze krajowe partii.

Więcej informacji w dziale POLITYKA.

[POGODA]1564587438858[/POGODA]

(R.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone