Zamknij

Gminy otrzymują mniejsze wpływy z PIT. Wojewoda: Poprawa przyjdzie po czerwcu

09:50, 11.06.2020 | RJ, Fot. Portal Kujawski,źródło PK
Skomentuj
REKLAMA

Obostrzenia wprowadzone w ramach walki z COVID-19 uderzyły nie tylko w firmy, ale także w lokalne gminy. Ograniczenie działalności przedsiębiorców przyczyniło się do obniżenia wpływów z podatku dochodowego, z którego samorządy funkcjonują.  Jak podkreślił Portal Kujawski, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przestrzega przed ocenianiem sytuacji jako "katastrofalnej".

- Popytajcie swoich dyrektorów urzędów pracy, udało się powstrzymać wzrost bezrobocia – mówił do samorządowców z regionu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podczas spotkania w Nakle nad Notecią – Macie mniejsze wpływy z PIT, ale oczekujcie poprawy w czerwcu, to będzie efekt przesunięcia płatności – wyjaśniał.

Tarcze antykryzysowe przesunęły terminy płatności zobowiązań z kwietnia na czerwiec. Zdaniem wojewody kujawsko-pomorskiego, sytuacja nie musi być tak zła, jak jest czasem rysowana.

- Dokładnych szacunków jak epidemia COVID-19 przełoży się na kondycję finansowe samorządów nie ma. Prezydent Bydgoszczy uważa, że dopiero na przełomie czerwca będzie można przedstawić szacunki jak epidemia przełoży się na budżet Bydgoszczy. Władze Inowrocławia natomiast oszacowały, że w kwietniu wpływy z podatku PIT były o 43% niższe niż w kwietniu 2019 roku (wpływ na to ma zatem także obniżka podatku PIT o 1 punkt procentowy) - zaznacza Portal Kujawski.

[POGODA]1591861804798[/POGODA]

(RJ, Fot. Portal Kujawski,źródło PK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz