Zamknij

Burmistrz Andrzej Brzeziński: Stepowienie Kujaw napawa niepokojem

12.04, 25.05.2021 RJ Aktualizacja: 12.10, 25.05.2021
Skomentuj

W połowie maja podczas forum samorządowego udostępnione zostały ciekawe dane dotyczące Kujaw. Przedstawione informacje to jeden z argumentów Urzędu Marszałkowskiego i samorządowców w rozmowach z rządem na tematy związane z programami regionalnymi. Sprawę skomentował także Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński.

Dane i informacje zostały udostępnione podczas poniedziałkowego spotkania samorządowców z regionu. Są one dość istotnym argumentem w negocjacjach władz województwa z rządem ostatecznych kwot, jakimi zamkną się budżety programów regionalnych nowej perspektywy.

Województwa rywalizują o jak największe wsparcie unijne, które zapewni nowe inwestycje i nowe możliwości do 2027 roku. W negocjacjach z rządem używamy wspólnie z innymi samorządowcami informacji dotyczących marginalizacji poszczególnych gmin naszego województwa. Z danych, które mogłem uzyskać w poniedziałek podczas spotkania z marszałkiem województwa wynika, że aż 51 gmin zostało oznakowanych jako obszary zmarginalizowane. Co więcej, 7 dużych miast traci swoje podstawowe funkcje społeczno-gospodarczo. Napawa to niepokojem - zauważa Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński.

Wśród wielu problemów jakie pojawiają się na terenie gmin powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego jest deficyt wody.

- Największym problemem jednak wydaje się stepowienie Kujaw i zachodzące, także i u nas w gminie zmiany klimatyczne. Janikowo i sąsiednie gminy zarówno powiatu inowrocławskiego, jak i mogileńskiego zostały oznakowane jako obszary wyraźnego deficytu wody. Miejmy nadzieję, że dodatkowe fundusze zniwelują niekorzystne zmiany klimatyczne - dodaje włodarz.

[ZT]1508[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%