Zamknij

Burmistrz Janikowa wychodzi z propozycją pomocy dla uchodźców z Ukrainy

18.50, 25.02.2022 .

Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński zaproponował mieszkańcom wspólne działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Janikowski pakiet solidarności obejmie m.in. doraźne udostępnienie tymczasowych lokali kobietom i dzieciom oraz podpisanie umów z właścicielami wolnych mieszkań. Jak podkreśla włodarz działania te są tymczasowe, a pomoc konieczna bo gmina zawsze reprezentowała wartości europejskie.

- Sytuacja na Ukrainie powoduje, że naszym moralnym obowiązkiem jest nie tylko wyrażanie solidarności z narodem ukraińskim za pośrednictwem słów. Konieczne są konkretne ruchy wykonane w stronę tego poszkodowanego przez wojnę społeczeństwa. Zwłaszcza, że Gmina Janikowo od zawsze pielęgnuje wartości europejskie - zaznaczył dziś Burmistrz Miasta i Gminy Janikowo Andrzej Brzeziński.

Dla kobiet i dzieci przygotowano kilka tymczasowych lokali na czas trudnej sytuacji u wschodniego sąsiada Polski. Lokale trzeba jednak umeblować. 

- Tu zwracam się do Państwa o pomoc gminie w ich umeblowaniu.  Moja prośba dotyczy przekazania niepotrzebnych Państwu mebli kuchennych i pokojowych, łóżek oraz kompletów pościeli.  Będą potrzebne również kołdry, poduszki oraz rzeczy codziennego użytku. Chciałbym zwrócić uwagę aby przekazane  przez Państwa dary nie były zniszczone. Chcielibyśmy w dobrych warunkach przyjąć kobiety i dzieci - podkreśla włodarz -Wierzę, że serca mieszkańców Janikowa są i będą otwarte, tak jak to wielokrotnie udowadnialiście.

To jedna z dwóch form pomocy, które opracował janikowski samorząd.

- Samorząd Gminy Janikowo będzie również pomagać w zakresie zapewnienia dodatkowych miejsc dla uchodźców. W tym miejscu zwracam się z prośbą do właścicieli wolnych mieszkań w Janikowie. Wychodzimy z propozycją aby podpisywali Państwo z gminą umowy na tymczasowy wynajem swoich lokali. Zaznaczam jednak aby składane przez Państwa oferty opierały się na symbolicznych kwotach. Zapewniam, że ta sytuacja będzie doraźna i tymczasowa na czas ustabilizowania się sytuacji na wschodzie, a gwarantem prawidłowej realizacji umów będzie gmina. Osobom, które zechcą pomóc Gminie Janikowo (zarówno w organizacji zbiórki rzeczy, jak i wynajmu lokali)  udostępniam swój adres e-mail. Na Państwa propozycje czekam do poniedziałku do  28 lutego - podkreślił włodarz.

E-mail: [email protected]
Tel. 52 351 44 11

- Obywatele Ukrainy od lat są obecni na polskim rynku pracy. Mieszkają, pracują i studiują w Polsce. W codziennym życiu są naszymi współpracownikami i sąsiadami. Nie zapominajmy o tym - zakończył burmistrz.
 

[ZT]2576[/ZT]

[ZT]2574[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%