Zamknij

Stowarzyszenia w Janikowie mogą liczyć na nowe rozwiązania w zakresie rozliczenia z dotacji

15:24, 24.11.2020 | rj
Skomentuj
REKLAMA

Z uwagi na pandemię Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński poinformował o nowych zasadach w zakresie realizacji umów z dotacji budżetu gminy. To pomoc, którą samorząd oferuje wszystkim organizacjom pozarządowym.

- Proszę zatem o dokonanie przeglądu dotychczas realizowanych zadań i ponoszonych wydatków w aspekcie zastosowania możliwości zakwalifikowania ich jako prawidłowo poniesione. Oczywiście dotyczy to okresu poprzednich miesięcy i nie umożliwia zakupów obecnie, kiedy wiadomo wszystkim o zakresie ograniczeń i zakazów związanych z Covid19. Pragnę zapewnić Państwa, że pracownicy Gminy Janikowo będą uznawać realizację zadań określonych w umowach jeżeli tylko wykazane zostanie prawidłowe i celowe wydatkowanie dotacji bez względu na to, czy udało się osiągnąć zakładany cel działań ograniczonych wskutek wystąpienia pandemii. W akceptowanych wydatkach znajdują się obecnie szczególnie te dotyczące zapobiegania i ochrony przed wirusem COVID 19 w działalności stowarzyszeń - podkreśla Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński.

W nowych rozwiązaniach Burmistrz Andrzej Brzeziński opiera się na szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczanie COVID-19. Tzw. tarcza upoważnia organ gminy udzielający dotacji do stosowania rozwiązań ułatwiających rozliczenie dotacji. 

Organizacje pozarządowe z Janikowa mogą liczyć na dłuższy okres rozliczenia dotacji o jeden miesiąc tj. do końca lutego 2021.

Jak podaje Gmina Janikowo, przepisy pozwalają także do uznania za uzasadnione wydatki poniesione za sfinansowanie działań realizowanych w ramach zleconego zadania publicznego, które zostały odwołane w następstwie okoliczności związanych z COVID-19.

Niewykonanie planu działań lub nieosiągnięcie rezultatów założonych w umowie, nie będzie skutkować uznaniem dotacji na realizację zadania publicznego w tej części za wykorzystaną niezgodnie z przeznaczeniem.

[ZT]797[/ZT]
 

(rj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%