Zamknij

Sesje Rady Miejskiej w Janikowie zobaczysz na żywo

14:04, 21.11.2018 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

Nowa ustawa o samorządzie wprowadza obowiązek utrwalania i transmitowania obrad sesji rad miasta i gmin.  Zapis ten ma być egzekwowany od początku kadencji 2018-2023. Z informacji jakie udało się nam pozyskać zmiany w tym zakresie czekają także Janikowo.

W Janikowie po raz pierwszy będziemy świadkami podejmowania przez radnych najważniejszych decyzji, nie wychodząc z domu. Jak udało się nam dowiedzieć transmisja z obrad ma odbyć się jeszcze w tym roku i obejmie już pierwszą sesję Rady Miejskiej. Szczegóły tej operacji wkrótce poznamy.

W artykule 20. ustawy zapisano, że „Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty".

Ustawodawca zadbał również o to, żeby głosowania były jak najbardziej transparentne. Zasugerowano zakup systemów do cyfrowego zliczania głosów i prezentowania ich wyników na tablicy, co akurat w przypadku 15-osobowej rady, jaką mamy w Gminie Janikowo, nie wydaje się koniecznym rozwiązaniem. Alternatywą są głosowania imienne.

Chodzi o to, żeby mieszkańcy mogli w łatwy sposób prześledzić, jak nad kolejnymi uchwałami głosowali poszczególni radni.

 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz