Zamknij

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jakie atrakcje przewidziano?

20.49, 03.06.2021 MP Aktualizacja: 20.51, 03.06.2021
Skomentuj

Mszą świętą w intencji regionu i uroczystą sesją sejmiku województwa w historycznym gmachu Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy uczcimy w najbliższy poniedziałek (7 czerwca) Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- To szczególny dzień, w którym wspominamy patrona naszego regionu, świętego Jana Pawła II, i jego wizyty na Kujawach i Pomorzu, czerpiąc inspirację z tamtych z Nim spotkań, z Jego słów, troski o polskie sprawy, z miłości społecznej, którą obejmował wszystkich. Ufam, że jest tu z nami i jak dobry ojciec poleca nas boskiej opiece – mówi marszałek Piotr Całbecki.    

Gośćmi uroczystej, transmitowanej online sesji sejmiku będą m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także przedstawiciele blisko stu instytucji w całym regionie zaangażowanych walkę z epidemią covid-19, którzy odbiorą specjalne podziękowania podpisane przez gospodarza województwa i przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską.

Oprawą posiedzenia będą przygotowana przez toruńską Książnicę Kopernikańską wystawa poświęcona doktor Wandzie Błeńskiej (1911-2014).

W programie obchodów także m.in. familijny „Operowy zawrót głowy” w Operze Nova ( 1 i 2 czerwca), mobilna plenerowa wystawa Galerii Rusz (1-7 czerwca, Toruń, Grudziądz, Brodnica, Włocławek, Inowrocław, Bydgoszcz), bieg sztafetowy pamięci Bronisława Malinowskiego (4  czerwca), uroczysty świąteczny koncert w Pałacu Lubostroń (6 czerwca),  koncert z okazji 120. rocznicy urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radzyniu Chełmińskim (3 czerwca) oraz kujawskie i pomorskie legendy czytane online przez aktorów Teatru Horzycy i Teatru Muzycznego (7 czerwca).

Świąteczny blok wydarzeń zamknie zaplanowana na 17 czerwca gala Nagród Marszałka Województwa.

[ZT]1551[/ZT]

[ZT]1546[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%