Zamknij

Popularna sieć sklepów przestanie istnieć! To efekt tych działań

07:50, 14.05.2022 | Źródło: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Sieć sklepów sportowych Go Sport złożyła wniosek o upadłość. Jak podaje Puls Biznesu dokumenty trafiły do sądu na początku tygodnia. 

Spółka ma w Polsce 25 sklepów z akcesoriami sportowymi, sprzedaż swoich produktów prowadziła również przez internet. 

Go Sport jest własnością singapurskiej spółki Sportmaster Operations, należącej do Rosjan - braci Nikołaja i Władimira Fartuszniaków oraz Aleksandra Michałskiego. 

Polskie sankcje na rosyjskich oligarchów

Sieć Go Sport znalazła się na pierwszej polskiej liście sankcyjnej opublikowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Lista ta zawierała 50 pozycji z rosyjskimi oligarchami i podmiotami gospodarczymi. 

Sankcje zamroziły wszystkie środki finansowe i zasoby gospodarcze firmy. Efektem tego jest brak wypłat dla 500 pracowników za kwiecień. 

Decyzja spowodowała również zakaz udostępniania podmiotowi wpisanemu na listę lub na jej rzecz – bezpośrednio lub pośrednio – jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych oraz  zakaz świadomego i umyślnego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie sankcji. Firma została również wykluczona z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

- Spółka została również odcięta od internetu, nie ma również dostępu do własnych serwerów. Wyłączenie prądu zapowiedziały E.ON i Polenergia, a PGNiG zamierza odciąć gaz - wskazuje Puls Biznesu.

Go Sport. Wniosek o upadłość

- Dramatyczna sytuacja spółki i niemożność regulowania zobowiązań zmusiła zarząd do złożenia wniosku o upadłość. Według nieoficjalnych informacji trafił on do sądu na początku tygodnia - donosi gazeta. 

Wcześniej firma została wystawiona na sprzedaż, a UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką przez Sports Direct Poland. Obecna sytuacja sprawia, jak dodaje PB, że inwestor nie wie, czy może kupić udziały w spółce.

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%