Zamknij
REKLAMA

ZUS: w ramach programu "Dobry start" wypłacono już 613 mln zł

18.18, 28.07.2022 PAP Aktualizacja: 18.18, 28.07.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada. Wypłata świadczeń ruszyła 18 lipca.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 1,3 mln świadczeń na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start", co objęło ponad 2,2 mln dzieci. Do rodziców trafiło w sumie 613 mln zł - poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

"Liczba dzieci, na które rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski do ZUS o tak zwane 300 plus, przekroczyła 2,6 miliona. Dotychczas przyznaliśmy środki na 2,2 miliona dzieci, a zrealizowaliśmy ponad 1,3 mln wypłat na łączną kwotę 613 mln zł" - poinformowała prof. Uścińska.

"Przygotowywane są kolejne wypłaty. Realizacja programu przebiega bez problemów" - zapewniła prezes Zakładu.

Przypomniała, że ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry start".

Z wyprawki szkolnej ma skorzystać w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Empatia.

Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mir/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%