Zamknij

Zwyciężyli w konkursie na ułożenie krzyżówek pt. „Bezpieczne Ferie 2020” [ZDJĘCIA]

11:15, 03.03.2020 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

Zwyciężyli w konkursie na ułożenie krzyżówek pt. „Bezpieczne Ferie 2020”. Dwudziestka laureatów otrzymała nagrody. Gratulujemy!

Wczoraj (02.03.20r.) w inowrocławskiej komendzie straży pożarnej odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Laureaci byli zaproszeni wraz z rodzicami. Ci pierwsi za wkład pracy, a ich rodzice za popieranie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa, zebrali gromkie brawa.

Tegoroczne ferie z organizatorami konkursu nie mogły być nudne. Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy-Terenowy Oddział w Inowrocławiu, przygotowały bowiem dla feriowiczów niespodziankę. Uczestnicy zaskoczyli pomysłami.

Celem inicjatywy przygotowanej przez Panią Anielę Zabłocką z krwiodawstwa, Dowódcę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 st. kpt. Ireneusza Taraszkę i policjantki asp. szt. Izabellę Drobniecką oraz asp. Justynę Piątkowską było to, aby zwiększyć świadomość dzieci na temat realnych i potencjalnych zagrożeń, wywołać w domach z rodzicami i opiekunami tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci, kształtować odpowiednie postawy, propagować działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz promować honorowe krwiodawstwo.

Zadaniem uczestników było ułożenie krzyżówki na jedno z wybranych haseł głównych, które stanowiły rozwiązanie:  6-latki i klasy od I do III wybierały hasło główne: Noś odblaski, klasy od IV do VI hasło: Groźny ogień, a klasy od VII do VIII: Podziel się krwią. Na konkurs napłynęło 168 krzyżówek. Komisja wybrała 20 laureatów, którzy otrzymali równorzędne miejsca.

Uroczyste spotkanie odbyło się w scenerii wykonanych przez dzieci i młodzież prac. Poprowadziła je asp. Justyna Piątkowska. Nagrody i dyplomy wręczyli: p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg Tomasz Kruczyński, Kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy  - Terenowy Oddział w Inowrocławiu Pani Aniela Zabłocka i asp. szt. Izabella Drobniecka.

Hasło „Noś odblaski” przyniosło szczęście: Julii Daroszewskiej, Piotrowi Kantek, Marcie Schumacher, Janowi  Wąsowskiemu,  Alanowi Lewandowskiemu, Mai Żurawskiej, Zofii Jackowskiej. Najciekawszą krzyżówkę z hasłem „Podziel się krwią” ułożyli: Natalia  Szczepańska, Oskar Karbowiak, Mateusz Szczepański, Klaudia Kaźmierczak, Adam Lewandowski. Krzyżówka z hasłem „Groźny ogień” była najlepsza w wykonaniu:  Weroniki Jetka,  Julii Pindel, Pawła Zalewskiego, Michaliny Majdzińskiej, Pawła Czkalskiego, Aleksandra Mendelewskiego, Michała Kaczyńskiego, Nadii Senftleben.

Spotkanie dopełniły gratulacje  oraz pamiątkowe zdjęcia. Fundatorami nagród byli: Powiat Inowrocławski, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy - Terenowy Oddział w Inowrocławiu.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone