Zamknij

Konkurs! Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa.

17:44, 17.11.2021 | .
Skomentuj

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Herbowski kontynuują kampanię edukacyjno-informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością zatrucia tlenkiem węgla.

Celem kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz w domach jednorodzinnych. W ramach kampanii, za pośrednictwem lokalnych mediów, m.in. bezpłatnie przekazane zostaną czujki, które trafią do mieszkańców naszego regionu.

- Po raz kolejny na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzimy akcję „Czujka  na straży Twojego  bezpieczeństwa”. Staramy się uświadamiać mieszkańcom jak wielkim zagrożeniem jest „cichy zabójca”, jakim jest czad. W ubiegłym roku mieliśmy w województwie 288 przypadków związanych z czadem w gospodarstwach domowych. W tym roku takich przypadków jest ponad 140  – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W okresie jesienno-zimowym, w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla.

- Czad nie na darmo nazywany jest „cichym zabójcą”, ponieważ jest on całkowicie niewyczuwalny przez nasze zmysły. Nie jest możliwe wykrycie tlenku węgla bez specjalnego urządzenia. Dlatego czujka tlenku węgla świetnie sprawdzi się m.in. w mieszkaniach i domach. Choć oczywiście czujka nie zastąpi zdrowego rozsądku. Dlatego przypominam o czyszczeniu kominów, przewodów wentylacyjnych i obowiązkowych przeglądach instalacji gazowych, wentylacyjnych i kominowych – mówi st. bryg. Sławomir Herbowski.

Co zrobić aby wygrać w konkursie czujkę? Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: Ile w ubiegłym roku strażacy mieli przypadków w związku z czadem w gospodarstwa domowych? Piszcie odpowiedzi na adres e-mail [email protected] Wśród wszystkich prac, nagrodzimy trzy wylosowane i prawidłowe odpowiedzi.

[ZT]2167[/ZT]

[ZT]18209[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%