Zamknij

Huta "Irena" znów ma problemy. Pracownicy nie otrzymują wynagrodzeń. Odcięto prąd

08:22, 30.08.2019 | r.d
REKLAMA
Skomentuj

 

Od kilku miesięcy pracownicy huty nie otrzymują wynagrodzeń. W zakładzie odcięto prąd, a część maszyn jest wywożona. Powraca sprawy inowrocławskiej Huty "Irena".

O sprawie huty zrobiło się głośno po konferencji Lewicy. Polityczna formacja pojawiła się pod zakładem zawiadamiając media o zaistniałej sytuacji. Okazuje się, że sytuacja zakładu jest bardzo ciężka. Niedawno odłączono prąd. Pracownicy od trzech miesięcy nie otrzymują należnych im wynagrodzeń.

Wydawało się, że po pojawieniu się irańskiego inwestora w Hucie "Irena' sytuacja się poprawi. Pracę w zakładzie znalazło ponad 100 osób. Niestety problemy powracają szybciej niż się wydaje. Obecnie zakład zalega z wypłatą wynagrodzeń. To nie jedyne długi jakie posiada. Niedawno w hucie wyłączono prąd.

- Właściciel huty zwija żagle. Pracownicy nie otrzymali wsparcia ani ze strony instytucji państwowych, ani miasta. Apeluję do prezydenta Ryszarda Brejzy aby na poważnie potraktował problemy pracowników huty - poinformował lider listy Lewicy w regionie, Krzysztof Gawkowski.

Pewnym sposobem na rozwiązanie, zdaniem lidera lewicowej listy powinien być nowy inwestor, który mógłby przejąć hutę. Zdaniem ratusza problem nie jest po stronie miasta, bo huta nie jest spółką miejską. Interweniujący u Prezydenta Miasta Inowrocławia pracownicy, otrzymali informację, że włodarz zgłosił problem do Państwowej Inspekcji Pracy, prosząc o interwencję.

- Mamy problem  i powinniśmy zrobić wszystko aby pomóc tym ludziom odzyskać ich pieniądze oraz uratować ich miejsca pracy. Niektórzy jednak wolą robić kampanię pod ratuszem zajmując się sprawami, które leżą w gestii sądów oraz organów ścigania, a nie polityków. My wolimy zastanowić się jak pomóc pracownikom, którzy od trzech miesięcy nie otrzymują zarobków - komentuje w rozmowie z portalem mojakruszwica.pl Tomasz Krzesiński.

Przedstawiciele "Lewicy" poinformowali, że próbowali spotkać się z właścicielem i zarządem huty. Niestety odpowiedziało im milczenie. 

(r.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone