Zamknij

Ruszyła kampania rzecznika praw dziecka promująca Dziecięcy Telefon Zaufania

19:33, 07.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Na potrzeby kampanii społecznej promującej działalność Dziecięcego Telefonu Zaufania powstały spoty filmowe. Pierwszy z nich można już oglądać w Telewizji Polskiej, na stronie www.brpd.gov.pl i w mediach społecznościowych - na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak zachęca ofiary przemocy do kontaktu z Dziecięcym Telefonem Zaufania pod nr 800 12 12 12 lub poprzez czat na stronie brpd.gov.pl. Telefon i czat są darmowe, anonimowe i czynne całą dobę, także w święta i weekendy - podkreśla rzecznik.

Aby skontaktować się z Dziecięcym Telefonem Zaufania należy zadzwonić pod nr 800 12 12 12 albo lub napisać na czacie na stronie brpd.gov.pl. Jak podkreśla Mikołaj Pawlak, "czekają tam specjaliści, prawnicy i psycholodzy, którzy pomogą, porozmawiają i wskażą drogę wyjścia z kłopotów".

Rzecznik zachęca do kontaktu poprzez czat lub telefon wszystkie dzieci mające poczucie, że stały się ofiarą przemocy lub hejtu, ale też te, które znalazły się w trudnej sytuacji i chciałyby z kimś porozmawiać.

Podkreśla również, że telefon i czat są darmowe, anonimowe i czynne całą dobę, także w nocy, święta i weekendy.

"Jeśli nie będziecie chcieli, to nikt się o tej rozmowie nie dowie. Ani rodzice, ani szkoła. Nie czekajcie, pozwólcie sobie pomóc. To naprawdę działa - przekonuje Mikołaj Pawlak cytowany w komunikacie prasowym.

Darmowa infolinia Dziecięcego Telefonu Zaufania istnieje od 2008 roku. Teraz Rzecznik Praw Dziecka zdecydował o rozszerzeniu jego działalności na całą dobę, a także uruchomił specjalny czat internetowy - dyżurują tam specjaliści prawnicy i psycholodzy, którzy pomagają dzieciom i młodzieży. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz