Zamknij

Ratunek dla klubu w Kościelcu

12:20, 22.10.2019 | I.K.
Skomentuj
REKLAMA

Lider piłkarskiej Klasy B, LZS Kościelec, boryka się z dużymi problemami finansowymi. Na pomoc ruszyli mu przedsiębiorcy z gminy Pakość.

Kilka dni temu na ręce prezesa klubu Józefa Wiśniewskiego złożono czek opiewający na ponad 3 tysiące złotych. To reakcja właścicieli lokalnych firm na apel radnego z Kościelca, Józefa Perdała.

- Na wsiach nie dzieje się tak wiele, jak w miastach. Dlatego tak ważny dla młodzieży jest sport. Młodzi ludzie nie siedzą przed telewizorem czy komputerem, ale zdrowo spędzają czas. Mecze tych młodych chłopaków przychodzi oglądać rodzina i tak integruje się cała wieś. Nie mogliśmy pozwolić, aby LZS Kościelec upadł – mówi pakoska radna Katarzyna Tomczak ze Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość, która czek prezesowi wręczała z jednym z uczestników zbiórki, Tomaszem Kujawą.

LZS Kościelec jest obecnie jedynym wiejskim klubem w gminie Pakość, po rozwiązaniu Hermesa Radłowo i LZS Wielowieś. Jego reaktywacja nastąpiła, gdy gmina miała już skonstruowany budżet na 2019 rok i dlatego pakoski samorząd nie mógł początkowo wesprzeć piłkarzy. Dopiero teraz klub rozpoczął starania o pozyskanie kilku tysięcy złotych z budżetu.

Pieniądze były potrzebne jednak już teraz, stąd błyskawiczna reakcja pakoskich przedsiębiorców. 

- To nie koniec zbiórki. Cały czas będziemy się starać dalej pozyskiwać fundusze na ratowanie klubu. Sport w gminie Pakość jest niezwykle ważny. Zresztą wiele osób będących w naszym stowarzyszeniu czynnie go uprawiało. Kibicujemy sportowi w gminie i to na pewno się nie zmieni – podkreśla Katarzyna Tomczak.

Piłkarze LZS Kościelec podziękowali za wsparcie Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość najlepiej jak potrafili – wygraną na boisku. W dniu otrzymania środków pokonali 3:1 Kolorowych Krusza Zamkowa i są na najlepsze drodze do awansu.

(I.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz