Zamknij

Żołnierze z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej z okazji Dnia Dziecka

10:11, 03.06.2021 | MP
Skomentuj

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali we współpracy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Urzędem Marszałkowskim oraz 6 Samodzielnym Oddziałem Geograficznym piknik militarny. Impreza miała miejsce na terenie CSAiU w Toruniu.

Dzięki zaangażowaniu Dowódcy 8.K-PBOT wzięły w nim udział dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostycynie oraz Żalnie. Dzieci brały udział w grach i zabawach, miały zapewniony poczęstunek oraz nieograniczony dostęp do budki z lodami.

Zorganizowano również spektakl teatralny, występ orkiestry wojskowej oraz pokaz wytresowanych czworonożnych pupili. Atrakcją była również wystawa sprzętu wojskowego, który prezentowali dzieciom zamaskowani żołnierze. Nie zabrakło także dmuchanych zamków, które cieszyły się dużą popularnością. Równie duże zainteresowanie wśród maluchów wywoływało koło fortuny prowadzone przez żołnierzy 8.K-PBOT, którzy na co dzień są pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nie pierwszy i nie ostatni raz żołnierze 8.K-PBOT angażują się w organizacje zajęć dzieciom z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. 1 czerwca 2021 r. przypadała również trzecia rocznica powstania 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu. Z tej okazji zorganizowano dla żołnierzy zawody biegowe na 3000 m.
 

[ZT]1547[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%