Zamknij

Pożyczył, nie oddał, usłyszał zarzuty

09:58, 05.01.2022 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Na pięć lat pozbawienia wolności naraził się mieszkaniec Pakości. Po tym jak znajomy powierzył mu do użytkowania samochód marki Audi, nie oddał go w terminie. Usłyszał zarzut przywłaszczenia.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku pakoscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że samochód marki Audi użyczony przez właściciela znajomemu, nie wrócił do niego. Umowa między mężczyznami miała miejsce również w grudniu, a samochód miał być użytkowany przez dziesięć dni.

Pomimo interwencji właściciela, mężczyzna nie zamierzał w ogóle go oddać. Dlatego sprawą zajęli się pakoscy policjanci. Gdy dotarli do „nowego” posiadacza audi okazało się, że tego samochodu już się pozbył. Sprzedał go zarabiając na nim 7 tys. zł. Policjanci ustalili nowego nabywcę i odzyskali pojazd, który wrócił do właściciela.

18 - letni mężczyzna, któremu samochód był użyczony został przez policjantów zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu dowodów, wczoraj (04.01.22r.) mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Kodeks karny za przywłaszczenie rzeczy powierzonej przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

[ALERT]1641373033029[/ALERT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%