Zamknij

Janikowo: Przywłaszczyła sobie telefon za dwa tysiące złotych

10:44, 19.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kodeks karny przewiduje trzy lata pozbawienia wolności dla osoby, która przywłaszcza cudzą rzecz. Zgubiony telefon podniosła kobieta, która go zabrała. Popełniła przestępstwo i usłyszała zarzut.

Janikowska policja od ubiegłego tygodnia prowadzi postępowanie karne dotyczące przywłaszczenia „komórki” wartej 2 tys. zł. Z zebranych przez policjantów ustaleń wynikało, że telefon wypadł właścicielce z kieszeni i bardzo szybko dostał się do rąk przypadkowej osoby.

Policjanci zabezpieczyli monitoring sklepowy, na którym widoczna była kobieta. To ją śledczy łączyli ze sprawą i podejrzewali o przywłaszczenie tego telefonu. Wczoraj (18.07) do mediów trafił komunikat o sprawie i poszukiwaniu sprawcy. Przeczytała go „znalazczyni”, która sama zgłosiła się jeszcze wczoraj na komisariat w Janikowie, celem złożenia wyjaśnień. Kobieta przyznała się do zabrania telefonu. Niestety są tego konsekwencje, bo odpowie za przywłaszczenie mienia i taki też usłyszała zarzut.

[ALERT]1658220195595[/ALERT]

Telefon udało się odzyskać. Podejrzana w którymś momencie pozbyła się go wyrzucając. Komórkę znalazła inna przypadkowa osoba. Ta zachowała się prawidłowo, bo przekazała go do pobliskiego sklepu, a ten powiadomił o tym policję. Komórka wróciła do właścicielki, która nie kryła swojej radości.

Przy okazji tej sprawy, policjanci informują, że znalezione rzeczy nie stają się własnością znalazcy. Osoba, która tak postępuje, w zależności od wartości mienia, dopuszcza się wykroczenia lub przestępstwa. Są za nie konsekwencje.

[ZT]3252[/ZT]

[ZT]3247[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%