Zamknij

Na Szkolnej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

14.16, 31.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Najbliższe trzy miesiące za kratami spędzi 51-letni mieszkaniec Inowrocławia. W sposób lekceważący łamał prawo i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wielokrotnie kierował pojazdami będąc nietrzeźwy. Naraził się tym na pięć lat „odsiadki”.

Wczoraj (30.08) inowrocławski sąd rozpatrzył pozytywnie wniosek janikowskiej policji i prokuratury, i na trzy miesiące tymczasowo aresztował zatrzymanego dzień wcześniej 51-letniego mężczyznę.

W niedzielę (28.08) w Janikowie na ul. Szkolnej policjanci zatrzymali do kontroli motorower marki Zipp. Jechał nim mężczyzna wraz z pasażerką. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego kierującego wykazało 1,64 promila alkoholu. Patrol ustalił też, że ten sam kierowca ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów ważny jeszcze trzy lata. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

[ALERT]1661948182756[/ALERT]

Lista jego notowań jest długa. Pięciokrotnie jechał w stanie nietrzeźwości i za każdym razem naruszał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. W ubiegły roku był też tymczasowo aresztowany za jazdę po alkoholu i naruszenie sądowego zakazu. Odbywał również karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, a na wolność wyszedł w lutym tego roku. Najwyraźniej nic go to nie nauczyło.

Janikowscy policjanci zebrali obciążający mężczyznę materiał dowodowy. Wystąpili z wnioskiem, by sąd na trzy miesiące go aresztował w celu zapobiegania popełnianiu przez niego kolejnych przestępstw. Teraz inowrocławianin przebywa w izolacji, a kara jaka mu grozi to 5 lat więzienia.

[ZT]3435[/ZT]

[ZT]3427[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%