Zamknij

Na dworcu w Janikowie pobił mężczyznę i ukradł mu elektronicznego papierosa

12.08, 19.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Mężczyzna, który usłyszał zarzut rozboju może spodziewać się kary 12 lat więzienia. Napotkanego na dworcu mieszkańca Janikowa pobił i ukradł mu elektronicznego papierosa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W piątek (16.09) janikowscy policjanci doprowadzili do oskarżyciela i sądu zatrzymanego dzień wcześniej 20-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut popełnienia przestępstwa rozboju.

O zdarzeniu policja została poinformowana w środę (14.09) przez poszkodowanego. Powiedział, że gdy był na jednym z peronów dworca kolejowego podszedł do niego nieznany mu mężczyzna. Bez żadnego powodu zaatakował go, pobił i kopał, doprowadzając tym samym do stanu bezbronności. Następnie ukradł mu elektronicznego papierosa wartości 250 zł.

Janikowscy policjanci działając przy wykryciu sprawy ustalili osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem. Policjanci uzyskali informację, że pojawił się on kolejny raz na tym samym dworcu. Dlatego w czwartek (15.09) urządzili na niego zasadzkę i tam go zatrzymali. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie 20-letniemu mężczyźnie zarzutu rozboju.

Komplet materiałów policjanci przedstawili do oceny prokuratorowi, a potem w sądzie z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd zastosował wobec podejrzanego 3 miesiące tymczasowego aresztu. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

[ZT]3509[/ZT]

[ZT]3505[/ZT]

[ZT]3491[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%