Zamknij

Na terenie powiatu inowrocławskiego doszło do wielu kolizji drogowych

10.50, 31.10.2022 . Aktualizacja: 10.50, 31.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W ciągu trzech dni działań, na terenie powiatu inowrocławskiego doszło do 24 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 4 kierujących samochodami, którzy byli po użyciu alkoholu i odpowiedzą za popełnione wykroczenia.

Wszystkich Świętych - policyjne działania w powiecie inowrocławskim

Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. Dlatego policjanci apelują, by dostosować prędkość do przepisów, panujących warunków pogodowych i natężenia ruchu. Policyjna akcja trwa już czwarty dzień, a kulminacja na drogach zapewne jutro 1 listopada.

Policjanci każdego dnia akcji działają przy wielu cmentarzach, wykonując tam zadania związane z bezpieczeństwem. Patrole intensywnie działają, abyśmy bezpiecznie dotarli na groby naszych najbliższych.

[FOTORELACJA]2739[/FOTORELACJA]

Dlatego policjanci starają się:

  • zapewniać płynność ruchu, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach prowadzących do cmentarzy,
  • w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci będą kierować ruchem. Pamiętajmy bezwzględnie podporządkujmy się ich poleceniom. Są one ważniejsze od sygnalizacji świetlnej czy znaków drogowych,
  • ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Przypominamy, aby zwracać szczególną uwagę na znaki, które w wielu przypadkach, jeśli chodzi o rejon cmentarzy, ale nie tylko, uległy zmianie. Z uwagi na dużą ilość pojazdów, które będą kierowały się w stronę nekropolii rozważmy możliwość dojazdu autobusem miejskim. Trzeba mieć świadomość, że parkowanie w ich  rejonie będzie w tym okresie znacznie utrudnione.

Pozostawiane natomiast pojazdy zamykajmy i nie pozostawiajmy w nich wartościowych rzeczy typu: torebki, saszetki, telefony komórkowe. Mogą one paść łupem nawet okazjonalnego złodzieja.

Policjanci będą pomagać i instruować, a w Inowrocławiu „drogówka” prowadzi jednocześnie akcję ulotkową, by kierowcy pamiętali o trzeźwości za kierownicą. Materiały na akcję przekazał inowrocławski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, a jej hasło to „Odpowiedzialny kierowca”.

[ZT]3660[/ZT]

[ZT]3651[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%