Zamknij

Policjanci wykryli włamanie, paserstwo i narkotyki

12:40, 04.02.2021 | rj
Skomentuj
REKLAMA

Janikowscy policjanci wyjaśniali sprawę kradzieży z włamaniem do altany działkowej. „Po nitce do kłębka” dotarli nie tylko do włamywacza, ale i do pasera oraz posiadacza narkotyków.

Komisariat Policji w Janikowie został powiadomiony wczoraj (03.02.21) przez właściciela o włamaniu do jego altany na terenie ogrodów działkowych. Sprawca wyważył drzwi i splądrował pomieszczenie oraz ukradł między innymi: spawarkę, wiertarki, wyrzynarkę i inne elektronarzędzia na łączną kwotę 900 zł.

Zebrane przez policjantów dowody i informacje pozwoliły na podejrzenie, że związek z przestępstwem może mieć 25-letni mieszkaniec Janikowa. Mężczyzna był poszukiwany przez policję. Jeszcze w dniu zgłoszenia o włamaniu mundurowi namierzyli i zatrzymali go na terenie miasta. Trop był dobry i bardzo szybko potwierdziły się policyjne przypuszczenia. Policjanci w miejscu pobytu mężczyzny ujawnili część skradzionego mienia. Poszczególne rzeczy też mężczyzna przygotował sobie do zabrania, ukrywając w zaroślach na terenie ogrodów. Je także policjanci odnaleźli.

Inne elektronarzędzia sprawca zdążył sprzedać swojemu 19-letniemu znajomemu spod Janikowa. Przeszukanie jego mieszkania skutkowało odnalezieniem tych rzeczy, ale nie tylko ich.

Policjanci ujawnili także u tego mężczyzny zabronione środki w postaci woreczka z marihuaną. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa. Starszy za kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Młodszy za paserstwo i posiadanie narkotyków. Jemu grozi kara więzienia do 5 lat,

[ALERT]1612438749309[/ALERT]

 

(rj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%