Zamknij

Wpadł we własne sidła. Mieszkaniec Pakości odpowie za wykroczenia drogowe oraz inne przypadki łamania prawa

10:45, 08.02.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Zaczęło się od kolizji drogowej w sobotę (06.02.21) kiedy to w Inowrocławiu na ulicy Staropoznańskiej kierujący samochodem marki Opel Astra uderzył w opla vectrę i odjechał z miejsca kolizji.

Poszkodowany kierowca ruszył za nim i zatrzymał go. Podczas rozmowy mężczyźni doszli do porozumienia w zakresie powstałej szkody, dlatego po ustaleniach obaj ruszyli w kierunku najbliższego bankomatu, by sprawca kolizji pobrał pieniądze tytułem zadośćuczynienia za kolizję. Tutaj sytuacja obrała niespodziewany przebieg. Bankomat znajdował się bowiem w pobliżu sklepu, gdzie pracownik ochrony rozpoznał w mężczyźnie sprawcę kradzieży. 20-latek został zatrzymany, a na miejsce wezwano patrol policji, który zebrał informacje na temat kradzieży oraz zdarzenia drogowego.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia trzech wykroczeń polegających na kradzieżach w sklepach artykułów spożywczych, higienicznych oraz alkoholu. Łączna suma strat skradzionego mienia to ponad 157 zł. Mężczyźnie grozi zatem kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.

Ponadto interwencja policji miała też inne skutki dla 20-letniego kierowcy. Gdy tylko policjanci ustalili, że mężczyzna w ciągu dwóch ostatnich lat od uzyskania prawa jazdy trzykrotnie spowodował zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obligatoryjnie zatrzymali jego prawo jazdy. Za kolizję na ulicy Staropoznańskiej został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

[ALERT]1612777518000[/ALERT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%