Zamknij

Wielkanoc na drogach powiatu inowrocławskiego

11:47, 06.04.2021 | KPP
Skomentuj

Okres Świąt Wielkanocnych to czas wytężonej służby policjantów. Pomimo trwającej pandemii, rejonami i okresowo nasilał się ruch na drogach. Policjanci powiatu inowrocławskiego działali, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Patrole wzięły „pod lupę” szczególnie prędkość z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów.

W dniach (2-5.04.21) policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu inowrocławskiego.

W tych dniach eliminowali z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, sprawdzali, czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach, zwracali uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

W analizowanym okresie na drogach powiatu doszło do 10 kolizji drogowych i 3 wypadków drogowych. W związku z wypadkami prowadzone są postępowania, które mają na celu ustalenie jak dokładnie doszło do nich i kto się do nich przyczynił.

W Inowrocławiu na ul. Andrzeja (02.04) około godz. 13.30 doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem marki Ford z uwagi na niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, uderzyła w tył samochodu marki Volvo. Ten następnie uderzył w pojazd poprzedzający marki Audi. Obrażenia doznała jadąca volvo.

W Jaksicach gmina Inowrocław (03.04) około godz. 12.00, nissan zderzył się z motorowerem. Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem marki Nissan nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motorowerzystą, który doznał obrażeń ciała.  

W Chełmcach gmina Kruszwica (05.04) około godz. 15.00 kierujący samochodem marki BMW dachował. Z analizy na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca niedostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się. Obrażeń ciała doznał kierowca i pasażer samochodu.  

W okresie świątecznym służbę na drogach pełniło łącznie 144 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowali oni 233 pojazdy i wylegitymowali 358 osób. Sprawdzili trzeźwość 319 uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci ujawnili 237 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Zastosowali postępowanie mandatowe w 126 przypadkach, 1 wniosek do sądu o ukaranie i 111 pouczeń. Zostało zatrzymanych 12 dowodów rejestracyjnych i 8 praw jazdy.

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%