Zamknij

Pijanego kierowcę zatrzymano w Janikowie. Próbował wręczyć łapówkę

15:27, 24.05.2021 | KPP
Skomentuj

Kierował samochodem popijanemu i aby uniknąć problemów wręczył policjantowi łapówkę. To znacznie pogorszyło jego sytuację, bo 57-letni mieszkaniec gminy Janikowo został zatrzymany i odpowie za dwa przestępstwa. Kara jaka grozi temu kto próbuje skorumpować policjanta to 10 lat więzienia.

W piątek (21.05.21) policyjny patrol z Kruszwicy pełnił służbę na terenie gminy Janikowo. Około 22.45 w Janikowie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego daewoo.

Mundurowym od razu wydawało się, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy, dlatego sprawdzili to alkomatem. Okazało się, że 57-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Gdy tylko funkcjonariusze poinformowali kierowcę, że będzie zatrzymany za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, ten opowiedział o swoim udziale w pewnej imprezie, następnie wyjął z portfela plik banknotów i włożył policjantowi do kieszeni, stwierdzając „to załatwi sprawę”.

Policjanci natychmiast go zatrzymali i powiadomili dyżurnego z Inowrocławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie początkowo trzeźwiał. W tej sprawie zostało wszczęte  śledztwo.

Następnego dnia (22.05.21) zatrzymany usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Będzie odpowiadał zarówno za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz udzielenie korzyści majątkowej policjantowi w celu nakłonienia go do naruszenia przepisów prawa dotyczących realizowanych czynności służbowych.

Podejrzany przyznał się i złożył już wyjaśnienia. Chce dobrowolnie poddać się karze. Za udzielenie policjantowi korzyści majątkowej kodeks karny przewiduje karę do lat 10 pozbawienia wolności.

[ZT]1505[/ZT]

[ZT]1504[/ZT]
 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

ZDRZDR

1 0

Filpczaka na służbie nie było to łapówki nie miał kto przyjąć
17:48, 24.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%