Zamknij

Cudzoziemiec wyrwał kobiecie torebkę, a innej chciał zabrać telefon. Zatrzymali go policjanci

20:12, 01.06.2021 | KPP
Skomentuj

Osiem lat więzienia grozi 26-letniemu cudzoziemcowi, który wyrwał kobiecie torebkę, a drugiej chciał ukraść telefon. Sprawca został zatrzymany przez policjanta Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, który w wolnym czasie był w Inowrocławiu.

Wczoraj (31.05) kryminalni z Inowrocławia doprowadzili do oskarżyciela i sądu mężczyznę, który odpowie za dwa przestępstwa. Zarzuca mu się zuchwałą kradzież i jej usiłowanie.

[ZT]1537[/ZT]

Do zdarzeń doszło na terenie miasta kilka dni temu (28.05) około godz. 17.00 przy ul. Szymborskiej. Mężczyzna podszedł do idącej ulicą kobiety, chwycił za jej telefon, który trzymała w ręku i szarpnął. Nie udało mu się go ukraść, bo kobieta zaczęła krzyczeć co spłoszyło sprawcę. Niecałą godzinę później w rejonie ulic Marulewska i Szymborska, na możliwość przejścia przez pasy oczekiwała kobieta z rowerem. Mężczyzna odepchnął ją, wyrwał przewieszoną przez rower torebkę i zaczął uciekać.

[ZT]1539[/ZT]

Zbiega i krzyczącą za nim kobietę zauważył przejeżdżający w pobliżu policjant Oddziału Prewencji Policji z Poznania, który w wolnym czasie jechał przez miasto. Natychmiast zareagował i w pościgu dogonił złodzieja oraz go obezwładnił. Skradzioną torebkę udało się odzyskać. O sytuacji została powiadomiona inowrocławska policja. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zajęli się zebraniem dowodów.

Na podstawie zgromadzonych materiałów procesowych kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna ma związek z dwoma przestępstwami. Usłyszał zatem zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej i jej usiłowania. Wczoraj (31.05) podejrzany trafił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecydował o tym, że cudzoziemiec najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 8 lat więzienia.

[ZT]1540[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%