Zamknij

Nielegalne składowisko odpadów pod Janikowem. Właściciel posesji usłyszał zarzuty karne

12:28, 23.06.2021 | KPP, FOT. ILUSTRACYJNE
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją namierzyli miejsce, gdzie znajdowały się setki opon, podkładów kolejowych oraz innych odpadów. Wszystko to znajdowało się na nielegalnym składowisku pod Janikowem. Właściciel posesji usłyszał zarzuty karne i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek (21.06.21) kryminalni z inowrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację o tym, że w jednej z miejscowości gminy Janikowo może znajdować się nielegalne składowisko odpadów.

[ZT]1620[/ZT]

Policjanci pojechali na teren posesji, by zweryfikować ustalenia. Podczas przeszukania kryminalni ujawnili ponad pół tysiąca zużytych opon, 73 sztuki podkładów kolejowych oraz 10 big bagów z zawartością pojemników po aerozolach  i zużyte części elektroniczne. Ustalili również, ponad wszelką wątpliwość, że składowisko jest nielegalne, a „asortyment” może zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz środowisku.

[ZT]1615[/ZT]

Dlatego do sprawy został zatrzymany 41-letni właściciel posesji. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karnego. Policjanci, na poczet przyszłych kar, zabezpieczyli podejrzanemu mienie wartości 80 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie trwa śledztwo.

[ZT]1611[/ZT]

 

(KPP, FOT. ILUSTRACYJNE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%