Zamknij

Przeciwdziałają mowie nienawiści w Janikowie [ZDJĘCIA]

12:40, 10.05.2022 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjantki przeprowadziły zajęcia w ramach tematyki „Przeciwdziałanie mowie nienawiści – co może zrobić każdy z nas?”.

Były ćwiczenia, warsztaty, a nawet zabawa w skojarzenia. Klasa VII d za aktywność wypadła znakomicie!

Dziś (10.05) w inowrocławskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się lekcja, którą poprowadziły policjantki: st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka. Uczestniczyła w niej także Pani Joanna Pstrong, pedagog szkolna. Te zajęcia otworzyły cykl lekcji przygotowanych według określonego scenariusza. Powstał on we współpracy inowrocławskiej policji z Centrum Promocji Dialogu w Janikowie i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janikowie.

[FOTORELACJA]189[/FOTORELACJA]

Tematyka bardzo ważna, dotykała problemu mowy nienawiści. Tytuł zajęć, jak i całego przedsięwzięcia, którego scenariusz trafił już do wszystkich szkół powiatu inowrocławskiego brzmiał „Przeciwdziałanie mowie nienawiści – co może zrobić każdy z nas?”. Celem podjęcia tego właśnie zagadnienia z uczniami klas od IV do VIII jest poznanie informacji na ten temat, jego złych i dobrych stron oraz nauczenie dzieci i młodzież reagowania na to jak „brzmi” mowa nienawiści i co z tym zrobić.

Podczas zajęć z klasą VII d z SP 11 policjantki zaprosiły uczniów do ćwiczeń integracyjnych, dyskusji o tym w jakiego rodzaju wypowiedziach można znaleźć przykłady mowy nienawiści. Dlatego w „ruch poszły” żółte karteczki z zapiskami uczniów. Wspólnie z uczniami podjęliśmy próbę zdefiniowania terminu „mowa nienawiści”, by potem odczytać definicję opracowaną przez Komitet Rady Europy. Uczniowie także rozwiązali test wiedzy i obejrzeli spot filmowy pt. „Hejt’. Refleksje uczniów znalazły swoje wnioski w podsumowaniu tej profilaktycznej lekcji.

[ZT]2906[/ZT]

[ZT]2905[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%