Zamknij

Grozi im za rozbój 12 lat więzienia

19:16, 16.05.2019 | KPP/Izabella Drobniecka
Skomentuj
REKLAMA

Kryminalni z Inowrocławia wczorajszym doprowadzeniem do sądu zakończyli policyjny etap śledztwa dotyczącego rozboju, do którego doszło w styczniu na terenie miasta. Do sprawy zatrzymani zostali dwaj mężczyźni i obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Wczoraj (15.05) policjanci Wydziału Kryminalnego doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 38-letniego mężczyznę. Cala sprawa ma swój początek w styczniu, kiedy to do idącego ul. Świętokrzyską 16-latka podeszło dwóch mężczyzn. Po tym, jak go zaatakowali, pobili i obezwładnili, zabrali mu kurtkę i uszkodzili bezprzewodowe słuchawki.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci zebrali informacje o tym, co się dokładnie stało i jakie były okoliczności całego zdarzenia. Następnego dnia, dzięki działaniom i monitoringowi dotarli do osoby, którą podejrzewali o rozbój. Wówczas w mieszkaniu zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut rozboju i decyzją sądu początkowo na 3 miesiące trafił do aresztu.

W dalszym ciągu kryminalni kontynuowali poszukiwania za drugim ze sprawców. Ustalili, że chcąc uniknąć odpowiedzialności ukrywał się przed policją. Sądził, że sprawa przycichnie i nikt go po pewnym czasie nie będzie szukał. Był w dużym błędzie, bo policja na bieżąco zbiera informacje w każdej kryminalnej sprawie i dąży do jej całkowitego wyjaśnienia. Tak było i tym razem.

Gdy tylko policjanci uzyskali informację, że mężczyzna niespodziewanie pojawił się w mieście, zaskoczyli go. Dwa dni temu (14.05) wkroczyli do jego domu i zatrzymali go. On również odpowie za rozbój. Wczoraj dołączył już do swojego kompana w areszcie, bo sąd również wobec niego zastosował tymczasowe aresztowanie. Teraz obu sprawcom za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1558026920120[/ALERT]

asp. szt. Izabella Drobniecka 

(KPP/Izabella Drobniecka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz