Zamknij

Powraca Barszcz Sosnowskiego. Ta groźna roślina jest ponownie widoczna w regionie Inowrocławia [FOTO]

06:59, 10.07.2019 | R.D.
Skomentuj
REKLAMA


W regionie Inowrocławia ponownie pojawił się Barszcz Sosnowskiego. To dość groźna roślina. Spotkanie z nią może mieć tragiczne skutki.W galerii zdjęć są aktualne fotografie tej rosnącej w naszym regionie rośliny.

Okres wakacyjny to czas  nierównej walki z Barszczem  Sosnowskiego. Groźna roślina może poparzyć nawet na odległość. O Barszczu Sosnowskiego alarmujemy od kilku lat. Groźna roślina pojawia się także w okolicach  Kruszwicy. Można ją napotkać zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Roślina zwłaszcza podczas wysokich temperatur wydziela opary, które mogą porazić układ oddechowy. Barszcz jest jednym z "prezentów" jakie otrzymaliśmy ze strony Związku Radzieckiego. Roślina w latach 70-tych miała być idealna na pasze dla zwierząt jako źródło białka i węglowodanów. Mleko krów karmionych barszczem miało mieć wysoką zawartość tłuszczu.

Okazało się jednak, że powoduje on poparzenia. Jak łatwo się domyślić na pozbycie się go było jednak za późno. Rozpoczęta w latach 70-tych procedura usuwania rośliny nie okazała się być szczelna, a barszcz szybko rozprzestrzenił się po całej Polsce.

Zwalczanie tej groźnej rośliny należy do obowiązków gminy. W przypadku jej napotkania prosimy o kontakt z  pracownikami Referatu Środowiska i Rolnictwa oraz przekazywanie naszej redakcji informacji na temat lokalizacji groźnej rośliny. Poniżej zdjęcia z okolic Inowrocławia.

(R.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz