Zamknij

Oszukiwała sprzedając w sieci produkty. których nie posiadała

14:25, 12.11.2020 | rj, KPP
Skomentuj
REKLAMA

Kara ośmiu lat więzienia grozi 34-letniej mieszkance województwa wielkopolskiego, która oszukała łącznie 58 osób. Wśród poszkodowanych są mieszkańcy gminy Pakość, ale też z wielu innych zakątków kraju. Kupowali oni w sieci różnego rodzaju akcesoria ogrodowe, których nigdy nie otrzymali.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości, we wtorek (10.11.20) zakończyli aktem oskarżenia obszerne postępowanie dotyczące kilkudziesięciu oszustw. W proceder przestępczy uwikłana jest kobieta, która w 2019 roku oferowała w sieci do sprzedaży różne towary. Wśród proponowanego asortymentu były baseny, trampoliny ogrodowe, grille i inne użytkowe rzeczy. Kupujący wpłacali na jej konto różne kwoty pieniędzy i nie otrzymywali zamówionego towaru. Oszustka w ten sposób "obłowiła się" na ponad 15 tys. zł. Żadnemu z poszkodowanych nie oddała pieniędzy.

Po skrupulatnej pracy dochodzeniowej, zebraniu ogromnej ilości dokumentacji i jej analizie, możliwe było sformułowanie zarzutów dla kobiety. Została ona namierzona i zatrzymana w ubiegłym tygodniu (04.11.20) przez pakoskich policjantów w miejscu zamieszkania na terenie województwa wielkopolskiego. Usłyszała łącznie 58 zarzutów oszustw.

Policjanci już zakończyli gromadzenie materiału dowodowego i sprawę przeciwko kobiecie zakończyli aktem oskarżenia. Teraz trafi ona do prokuratury i sądu. Oskarżonej grozi kara do 8 lat więzienia.

[POGODA]1605187388685[/POGODA]

(rj, KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%