Zamknij

Policjant z Janikowa także poza służbą czujny na drodze

12:43, 04.02.2019 | KPP/IZABELLA DROBNIECKA
Skomentuj
REKLAMA


Wnioskiem do sądu o ukaranie i wydanie orzeczenia zakazu prowadzenia na rok rowerów, zakończyła się interwencja na terenie gminy Janikowo. Czujnością wykazał się asp. Waldemar Zwierzyński z miejscowego komisariatu, który zatrzymał cyklistę, wobec którego miał podejrzenie, że ten jedzie nietrzeźwy. Fakt ten szybko został potwierdzony. 

Janikowscy policjanci skompletowali materiał dowodowy do sądu dotyczący naruszenia przepisów ruchu drogowego  przez 25-letniego mężczyznę. Sprawa ma swój początek w ubiegłym tygodniu (26.01) około godz. 21.00, kiedy to w czasie wolnym, przez teren gminy Janikowo podróżował asp. Waldemar Zwierzyński.

Doskonale widział jadącego przed sobą rowerzystę, bo ten miał na sobie kamizelkę odblaskową, choć sam rower był nieoświetlony.  Uwagę policjanta zwrócił też sposób jazdy cyklisty.

Jechał on bowiem całą szerokością jezdni, od lewej strony do prawej. Policjant nabrał podejrzeń, że ten rowerzysta może być nietrzeźwy. Po tym jak go wyprzedził, zatrzymał i rozmawiał wyczuł od niego alkohol, czego cyklista wcale nie ukrywał. Podał, że nieco wcześniej wypił kilka piw i wsiadł na rower. 

[POGODA]1549280425843[/POGODA]

Powiadomieni przez asp. Waldemara Zwierzyńskiego policjanci z Janikowa zatrzymali rowerzystę. Stwierdzili u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu z nim czynności, by nie zagrażał na drodze sobie i innym,  przewieźli go do miejsca zamieszkania. To jednak nie koniec sprawy. 25-letni mężczyzna odpowie teraz za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Sąd zadecyduje o jego ukaraniu i orzeczeniu zakazu prowadzenia rowerów. Z pewnością na dłuższy czas cyklista będzie zmuszony „pożegnać się” z tym środkiem transportu. 

(KPP/IZABELLA DROBNIECKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KameleonKameleon

0 0

Po cywilnemu.... Powinien być człowiekiem... A jest bohaterem ???? 15:15, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KierowcaKierowca

1 0

Jechał wężykiem, a gdyby tak w czasie wyprzedzania skręcił prosto pod koła też wszyscy by go tak bronili? Alkohol na drodze trzeba tępić 10:50, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz