Zamknij

Stomatolog z pasją do zawodu – czy to możliwe?

08:39, 27.12.2021 | .
Skomentuj

Na temat dentystów panuje sporo mitów, które jednak są w swoim wydźwięku dość niesprawiedliwe. Stomatolog, według obiegowej opinii, pracuje głównie dla pieniędzy, zależy mu wyłącznie na prestiżu kliniki i nie przejmuje się bólem, który odczuwa pacjent. Oczywiście ten, kto regularnie odwiedza klinikę stomatologiczną i ma ze swoim dentystą dobrą relację, nie będzie raczej takim pomówieniom poświęcał zbyt wiele uwagi. Jednak Ci, którzy mierzą się ze strachem przed zajęciem miejsca w fotelu dentystycznym, będą odrobinę demonizować figurę lekarza. Jak się często okazuje, całkiem niepotrzebnie. Oczywiście nie każdy stomatolog musi być rozmowny i uwielbiać swój zawód, ale jest bardzo wielu lekarzy, którzy wykonują go z pasją. Warto się o tym przekonać.

Stomatolog – zimny profesjonalista?

Zawód dentysty wymaga precyzji, skupienia i rzetelnego podejścia do wykonywanych zabiegów, a te przymioty nieodmiennie kojarzą nam się raczej z chłodnym profesjonalizmem. Warto jednak pamiętać, że wszystko, co robi stomatolog, ma na celu nasze dobro, zdrowie naszej jamy ustnej oraz utrzymanie naszych naturalnych zębów. Dlatego może się wydawać, że nie interesuje go, czy zabieg jest dla nas nieprzyjemny. W rzeczywistości jednak, oglądając nasze uzębienie, diagnozuje on wszystkie nasze problemy i robi to, co musi, aby zapobiec najgorszym scenariuszom. Odrobina dyskomfortu jest ceną, którą płacimy za późniejsze zdrowie naszych zębów.

Stomatolog też człowiek – sprawdź to

Profesjonalizm jest ważny, ale stomatolog od czasu do czasu ukaże nam także swoje ludzkie oblicze. Być może, kiedy pokonamy strach i udamy się wreszcie do kliniki, przekonamy się, że pracują tam mili, pomocni i wyrozumiali ludzie, którzy kochają swoją pracę. Warto sprawdzić w internecie sylwetki dentystów, higienistek i asystentek, którzy będą nas leczyć, aby dowiedzieć się z kim będziemy mieć do czynienia. Tutaj https://perfektsmile.pl/ znajdziemy stronę kliniki, na której właściciele witają nas przyjaznym uśmiechem. Ten, kto poszukuje stomatologa w Brodnicy, może także zajrzeć do mediów społecznościowych i przekonać się, że tamtejszy personel to ludzie pełni pasji.

[ZT]18569[/ZT]

[ZT]18563[/ZT]

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%