Zamknij

Policjanci i funkcjonariusze KAS na wspólnych działaniach

10:49, 29.01.2021 | mp
Skomentuj
REKLAMA

Kontrola prędkości, czasu pracy kierowców i przewożonego towaru były jednym z głównych zadań służb podczas wspólnej akcji na drogach powiatu inowrocławskiego. Skontrolowanych zostało 155 pojazdów. Nie obyło się bez zatrzymania praw jazdy i mandatów.

Wczoraj (28.01.) wspólne działania przeprowadzili policjanci wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja była prowadzona nieprzerwanie przez szesnaście godzin i objęła aż 36 punktów kontrolnych. Służby skontrolowały łącznie 155 pojazdów. 59 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Przełożyło się to na 42 mandaty i 17 pouczeń.

Podczas wspólnej służby prócz kontroli prędkości był sprawdzany czas pracy kierowców pojazdów ciężarowych, wyposażenie samochodów oraz ich ładunek. Funkcjonariusze KAS sprawdzali dokumentację i przewóz towarów typu: paliwo, alkohol i tytoń.

Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Było to w miejscowości Krężoły gmina Złotniki Kujawskie. Tam został namierzony jadący samochodem marki Audi. 26-letni kierujący jechał z prędkością 102 km/h. Został ukarany mandatem i punktami.

W Kruszwicy patrol policji zatrzymał kierowcę samochodu marki Ford Transit. Z uwagi na podejrzenie co do jego stanu trzeźwości, policjanci sprawdzili również i to. Okazało się, że kierowca jechał po użyciu alkoholu i tym samym popełnił wykroczenie. Jego prawo jazdy policjanci zatrzymali. W tej sprawie materiały trafią do sądu celem ukarania mężczyzny i orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów.

W Tupadłach gmina Złotniki Kujawskie policjanci zatrzymali samochód marki VW. Powodem było przekroczenie prędkości przez 20-letniego kierowcę. Został on ukarany wysoką grzywną. Mandat w wysokości 300 zł. otrzymał właśnie za prędkość oraz 500 zł. za brak uprawnień do kierowania. Od maja 2020 roku mężczyzna w ogóle nie odebrał „prawka” po tym, jak miał je zatrzymane na 3 miesiące. Również w Tupadłach patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli jadącego audi. 22-letniemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczony limit punktów. Został on też ukarany mandatem za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ten kierowca również będzie musiał ponownie zdawać egzamin z przepisów.

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%