Zamknij

Prognoza pogody dla Janikowa. Będzie dominować ciepła masa powietrza

08:46, 08.06.2021 | MP
Skomentuj

W tym tygodniu prognoza pogody dla Janikowa jest bardzo optymistyczna. Czeka nas ciepłe lato, z często świecącym słońcem i niewielką ilością przelotnych opadów.

W Janikowie przez cały tydzień będzie dominować ciepła masa powietrza, która po południami będzie się ogrzewać przeważnie do 23-24 st. (w poniedziałek możliwe 25 st.). Noce będą dość chłodne z temperaturą minimalną na ogół na poziomie 11-12 st., tylko na początku tygodnia 8-9 st.

- Na niebie dominować będzie słońce, chociaż czasami zakryją je głównie chmury kłębiaste - zapowiada klimatolog Rafał Maszewski.

W piątek pojawi się podwyższone prawdopodobieństwo lokalnych przelotnych opadów deszczu, (nie wykluczone, że zagrzmi), ale będą to zjawiska incydentalne. 

Pogoda będzie na ogół korzystnie wpływać na nasze samopoczucie, ale będzie sprzyjać zapyleniu powietrza, w którym w wysokim stężeniu będą się unosić silnie uczulające pyłki traw i w mniejszym stopniu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria. Występujący nadal w podwyższonym stężeniu pyłek sosny nie powinien uczulać.

[PYLKI]1623094899738[/PYLKI]

[ZT]16448[/ZT]

[ZT]16440[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%