Zamknij

Czy w Janikowie spadnie w tym tygodniu śnieg? Sprawdź prognozę!

08:03, 23.11.2021 | RM
Skomentuj
REKLAMA

Prognoza pogody dla Janikowa na najbliższy tydzień: Późna jesień z możliwymi akcentami zimowymi. To ostatni dzwonek na zmianę opon.

Przed nami w Janikowie bardzo chłodny i dość pochmurny tydzień.

- Nocami możliwe są słabe przymrozki do -1 st., a stosunkowo najcieplejsza będzie noc z wtorku na środę (około 4 st.). Do czwartku w dzień temperatura będzie wzrastać do 5-7 st., ale od piątku zobaczymy maksymalnie 2-3 st., a w nocy około 0- mówi Rafał Maszewski, klimatolog.

Początkowo opadów będzie niewiele i jeśli się pojawią to będzie to na ogół słaby deszcz lub mżawka, ale w piątek pod koniec dnia i w nocy z piątku na sobotę możliwe jest przejście niżu z opadami śniegu z deszczem i samego mokrego śniegu, który w nocy może wyraźnie zabielić krajobraz.

- To czy pojawi się śnieg zależy od toru przemieszania się niżu, który jeszcze może się nieco zmieniać - tłumaczy Maszewski.

Również w niedzielę zwłaszcza pod koniec dnia lub w nocy z niedzieli na poniedziałek wzrasta prawdopodobieństwo opadów bardziej zimowych.

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i powieje z zachodu, okresami również z południa. Pogoda będzie na ogół niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Możliwe obniżenie nastroju i nasilone dolegliwości bólowe.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na obniżonym poziomie.  Obecnie największe zagrożenie będą stanowić alergeny wewnątrzdomowe.

[ZT]18273[/ZT]

[ZT]18266[/ZT]

 

(RM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%