Zamknij

W Janikowie zima już odpuszcza? Mamy prognozę pogody

13:16, 30.01.2019 | RED/Rafał Maszewski
Skomentuj
REKLAMA

W trwającym obecnie tygodniu w Janikowie zaobserwować będzie można oznaki łagodnej zimy. W dzień możemy liczyć na temperatury na "lekkim plusie". W nocy mróz nie będzie jednak odpuszczał.

Podczas rozpoczynającego się tygodnia w Janikowie napływać będzie cieplejsza niż w ostatnich dniach masa powietrza i zwłaszcza w dzień temperatura będzie dodatnia na poziomie 1-3 stopni, ale noce i poranki przyniosą spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni (lokalnie poniżej -4 stopni). Na początku i pod koniec tygodnia noce mogą być nieco cieplejsze. Odczuwać będziemy wyraźny chłód, a nocami i rano zimno.

Mieszane opady od śniegu po deszcz pojawią się na początku tygodnia i około soboty, ale w pozostałych dniach przeważać będzie pogoda bezopadowa. Okresami zza chmur wyjrzy słońce. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na niskim poziomie bez większych wahań, a wiatr najczęściej powieje z umiarkowaną prędkością.

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie w łagodnym stopniu niekorzystne – odczujemy obniżenie sprawności psychofizycznej, senność.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są tylko alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń w których dłużej przebywamy, po uprzednim sprawdzeniu stopnia zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz.

(Rafał Maszewski/synoptyk)

(RED/Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz